در کابل؛ از تاکید بر مبارزه با ستون پنجم درون حکومتی تا برگزاری انتخابات شفاف

در کابل؛ از تاکید بر مبارزه با ستون پنجم درون حکومتی تا برگزاری انتخابات شفاف

۶ / میزان ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

عبدالرب رسول سیاف در مراسم گرامی‌داشت از ششمین سالروز ترور برهان الدین ربانی رییس سابق شورای صلح افغانستان، بر لزوم مبارزه با ستون پنجم در درون حکومت تاکید کرد و گفت تا زمانی که ستون پنجم از بین برده نشود، امنیت در افغانستان تامین نخواهد شد.

آقای سیاف گفت که ستون پنجم در خدمت بیگانگان است و حکومت باید آن را از بین ببرد.

انتخابات

صلاح الدین ربانی، سرپرست وزارت امور خارجه‌ی افغانستان انتخابات را راه حل منازعات و جنجال‌ها در درون حکومت افغانستان خواند و بر برگزاری انتخابات فراگیر، آزاد و عادلانه تاکید کرد.

rabbani1

صلاح الدین ربانی، سرپرست وزارت امور خارجه‌ی افغانستان

آقای ربانی، همچنان گفت که از طریق انتخابات عادلانه، مردم به پروسه‌ی انتخابات باور خواهند کرد و از رفتن افغانستان به سوی بحران جلوگیری خواهد شد.

آقای ربانی از سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با انتخابات خواست که در همه شمول بودن انتخابات شفاف و قابل قبول جدی باشند و مردم افغانستان را بار دیگر با مشکل روبرو نسازند.

اعتمادسازی میان مردم

محمد محقق معاون ریاست اجرایی افغانستان نیز ضمن تاکید روی برگزاری انتخابات پارلمانی و سالم بودن آن، گفت که در انتخابات باید اعتماد مردم افغانستان جلب شود و انتخابات باید حافظ سلامت این کشور، حافظ آرای مردم و موجب ثبات در افغانستان گردد.

آقای محقق همچنان گفت که از جریان‌های سیاسی که برای برگزاری یک انتخابات سالم تلاش کنند، حمایت خواهد کرد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان برهان الدین ربانی جمعیت اسلامی افغانستان حامد کرزی ششمین سالروز شهادت ربانی شهادت ربانی صلاح الدان ربانی عبدالرب رسول سیاف

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید