نامه‌ای به رییس‌جمهور؛ فیلمی از سینمای افغانستان نامزد بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار شد |
نامه‌ای به رییس‌جمهور؛ فیلمی از سینمای افغانستان نامزد بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار شد

نامه‌ای به رییس‌جمهور؛ فیلمی از سینمای افغانستان نامزد بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار شد

۶ / میزان ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

فیلم افغانی “نامه‌ای به رییس جمهور” با کارگردانی رویا سادات، نامزد بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار شد.

این فیلم درباره‌ی یک خانم مدیر رتبه پایین در افغانستان است که تلاش می‌کند قانون را در این کشور برقرار کند. او در تلاش است تا زنی را از یک مجازات وحشت‌ناک قبیله‌ای نجات دهد، اما خودش را بازداشت می‌کنند و نوشتن نامه‌ای به رییس‌جمهور، تنها امید او برای رسیدن به عدالت است.

 فیلم “نامه‌ای به رییس‌جمهور” اولین بار در بخش Open Doors جشنواره‌ی فلم لوکارنو رونمایی شد و قرار است به زودی در جشنواره‌ی بین‌المللی فلم بوسان نیز به روی پرده برود.

تاکنون ۷۷ کشور از سراسر جهان نمایندگان خود را به آکادمی اسکار معرفی کرده‌اند و آخرین فُرصت معرفی فیلم از سوی کشورها برای حضور در بخش بهترین فلم غیرانگلیسی دوم اکتبر است.

سینمای افغانستان از سال ۲۰۰۲ و پس از سرنگونی طالبان، اقدام به معرفی فیلم به آکادمی اسکار کرده است اما تاکنون نتوانسته نامزد بخش بهترین فلم غیرانگلیسی شود.

در سال ۲۰۱۶ فیلم “رفتن” ساخته نوید محمودی، در سال ۲۰۱۵ “آرمانشهر” به کارگردانی “حسن ناظر” و در سال ۲۰۱۴ نیز فیلم “چند متر مکعب عشق” از جمشید محمودی برای شرکت در این رویداد سینمایی انتخاب شدند.

سال گذشته در مجموع، ۸۵ کشور در بخش بهترین فلم غیرانگلیسی جوایز سینمایی اسکار رقابت کردند که در نهایت فلم “فروشنده” ساخته‌ی اصغر فرهادی از ایران برنده‌ی اسکار در میان فیلم‌های خارجی شد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان حاکمیت قانون درافغانستان رویا سادات سینمای افغانستان فساد اداری در افغانستان فیلم جدید رویا سادات نامزد جایزه نامه ای به رییس جمهور

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید