تاکید رییس اجرایی؛ اسناد مهم دولتی باید در آرشیف ملی ثبت شود

تاکید رییس اجرایی؛ اسناد مهم دولتی باید در آرشیف ملی ثبت شود

۴ / میزان ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان امروز در هنگام دیدار از آرشیف ملی افغانستان گفته که اداره‌های حکومتی اسناد مهم دولتی را باید به آرشیف ملی تحویل داده و یا ثبت کنند. او همچنان گفته که افغانستان دارای اسناد مهمی است که بیانگر تاریخ این کشور می باشد.

فنی ترین آرشیف در منطقه

به گفته‌ی رییس اجرایی، آرشیف ملی افغانستان از لحاظ اسناد تاریخی، آثار خطی و هنر خطاطی؛ یکی از فنی‌ترین آرشیف‌ها در سطح منطقه است که به عنوان یک گنجینه باید حفظ شود.

شروع از خود

آقای عبدالله، گفته که برخی آثار خطی را به آرشیف ملی افغانستان می‌سپارد و از مردم نیز خواست تا آثار خطی با ارزش تاریخی و فرهنگی را در آرشیف ملی افغانستان ثبت کنند.

آرشیف ملی افغانستان

آرشیف ملی افغانستان دارای دو بخش آثار خطی و اسناد تاریخی است که بر اساس آمار رسمی وزارت اطلاعات و فرهنگ این کشور، در حال حاضر بیش از ۱۸۰ هزار سند تاریخی و آثار خطی در آن نگهداری می‌شود.

ceo1

آرشیف ملی افغانستان دارای دو بخش آثار خطی و اسناد تاریخی است

ریاست اجرایی افغانستان گفته است، هم اکنون، ۹۰۰۰ نسخۀ خطی، ۱۰۰ هزار صنعت و اسناد تاریخی و ۵۰ هزار قطعه عکس تاریخی و هزاران جلد کتاب به زبان‌های مختلف از قرن اول هجری و پیش از آن، در آرشیف ملی افغانستان موجود است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آثار تاریخی افغانستان آثار خطی آرشیف ملی افغانستان اسناد تاریخی افغانستان افغانستان تاریخ افغانستان وزارت اطلاعات و فرهنگ

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید