گزارش ماه سنبله؛ کابل و ننگرهار در صدر فهرست جرایم مواد مخدر افغانستان

گزارش ماه سنبله؛ کابل و ننگرهار در صدر فهرست جرایم مواد مخدر افغانستان

۲ / میزان ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم مسکرات و مواد مخدر اعلام کرده که ولایت‌های کابل و ننگرهار در صدر فهرست ولایت‌های دارای قضایای جرایم مسکرات و مواد مخدر قرار گرفته است.

در گزارش کاری ماه سنبله‌ی این مرکز که امروز منتشر شده آمده که کابل با داشتن ۱۲ مورد و ننگرهار با داشتن ۴ مورد جرایم مسکرات و مواد مخدر در صدر قرار گرفته است.

ولایت‌های بدون جرایم

بر اساس یافته‌های این مرکز، ۱۸ ولایت در افغانستان در جریان ماه گذشته هیچ موردی در پیوند به جرایم مسکرات و مواد مخدر نداشته است.

خوست، دایکندی، نورستان، پنجشیر، زابل، وردک، سرپل، پکتیکا، پکتیا، لغمان، کاپیسا، غور، غزنی، بامیان، بادغیس، قندهار، قندز و هرات از ولایت‌هایی هستند که به گفته‌ی این مرکز در ماه سنبله قضیه‌ی جرایم مسکرات و مواد مخدر در آنها ثبت نشده است.

narcotics1

براساس این گزارش ولایت‌های کابل و ننگرهار در صدر فهرست ولایت‌های دارای قضایای جرایم مسکرات و مواد مخدر قرار گرفته است

۳۰ پرونده و ۴۳ دستگیری

در گزارش گفته شده که در پیوند به ۳۰ قضیه، ۴۳ تن از سراسر افغانستان دست گیری شده و بررسی ابتدایی همه‌ی آنها تکمیل شده است.

مراحل تحقیقاتی ۳۵ قضیه

این مرکز هم‌چنان گزارش داده که ریاست عمومی سارنوالی اختصاصی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر مراحل تحقیقاتی ۳۵ قضیه از ۹۸ قضیه تحت بررسی جرایم مسکرات و مواد مخدر را تکمیل کرده است.

فرستادن ۸۳ مورد به دادگاه‌ها

بر اساس یافته‌های این مرکز، ریاست عمومی سارنوالی در این مدت ۸۳ قضیه را به دادگاه‌های صاحب صلاحیت فرستاده که از آن جمله ۳۷قضیه را به دادگاه ابتدایی، ۳۰ قضیه را به دادگاه استیناف و ۱۶ قضیه را به دیوان امنیت عامه‌ی دادگاه عالی جمهوری اسلامی افغانستان ارسال نموده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان جرایم جنگی جرایم مواد مخدر کابل مبارزه با مواد مخدر مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم مسکرات و مواد مخدر ننگرهار

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید