گزارش تازه سیگار؛ بیوه‌های سربازان افغان مورد آزار جنسی قرار گرفته اند

گزارش تازه سیگار؛ بیوه‌های سربازان افغان مورد آزار جنسی قرار گرفته اند

۱ / میزان ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

جان ساپکو، بازرس دفتر ویژه‌ی آمریکا برای بازسازی افغانستان یا سیگار به تازگی گزارش داده که شماری از بیوه‌های سربازان افغان برای گرفتن حقوق تقاعدی همسران‌شان که در جنگ جان‌شان را از دست داده‌اند، از سوی برخی مقام‌ها مورد استفاده‌ی جنسی قرار گرفته‌اند.

این گزارش نگران کننده سیگار حاوی فساد و بهره‌کشی فراگیر در تمام سطوح نیروهای امنیتی افغان بوده که تاثیر ناگواری بر روحیه این نیروها دارد.

سیگار در این گزارش در مورد  تاثیر وجود فساد در ساختار امنیتی این کشور بر نیروهای افغان گفته است: ” فساد در سطوح بالا از سوی شماری از رهبران نیروهای دفاعی و امنیتی افغان، فساد در سطح پایین را تقویت می‌کند. همان‌طور که فرهنگ معافیت در سطح بالا آغاز شده، این فرهنگ معافیت رفتار فساد آلود را در تمام نظام، عادی سازی می‌کند.”

در این گزارش هم‌چنان آمده که” گزارش‌های فساد گسترده، شامل دست داشتن در تجارت مواد مخدر، اخاذی، گرفتن مقام در بدل پول، رشوه، غصب زمین، فروش وسایط تامین شده از سوی امریکا و ناتو حتا در برخی موارد به شورشیان بوده، اما تنها محدود به این موارد نیست.”

در این گزارش آمده که روحیه‌ی نیروهای امنیتی افغان خوب نیست و با چالش تاریخی در برابر طالبان روبرو هستند.

وب‌سایت آمریکایی دیلی کالر به نقل از جان ساپکو نوشته که گروه طالبان در حال حاضر در حدود ۴۰ درصد خاک افغانستان را در کنترل خود دارند و نیروهای افغان با وجود حضور چندین هزار نیروی امریکایی و مصرف نزدیک به ۷۰ میلیارد دالر، هنوز توانایی تامین امنیت این کشور را ندارند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
ارتش افغانستان افغانستان جنگ افغانستان زنان افغان زنان بیوه نظامیان افغان طالبان فساد در ارتش افغانستان نظامیان افغان نیروهای امنیتی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید