یوشیکو شینوهرا؛ از تاسیس سازمان غیرقانونی تا تبدیل شدن به اولین میلیاردر زن در جاپان |
یوشیکو شینوهرا؛ از تاسیس سازمان غیرقانونی تا تبدیل شدن به اولین میلیاردر زن در جاپان

یوشیکو شینوهرا؛ از تاسیس سازمان غیرقانونی تا تبدیل شدن به اولین میلیاردر زن در جاپان

۲۷ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

یوشیکو شینوهرا در سال ۱۹۳۴ متولد و در جریان جنگ جهانی دوم بزرگ شد. پدر او مدیر مکتب بود و زمانی که شینوهرا فقط هشت سال داشت، پدرش را از دست داد. مادرش بعد از آن به عنوان یک قابله کار کرد. شینوهرا پس از آن که از مکتب فارغ شد، در بیست سالگی ازدواج کرد ولی به زودی طلاق گرفت و پس از آن هم تصمیمی به ازدواج دوباره نگرفت.

نخستین میلیاردر زن در جاپان

یوشیکو شینوهرا، که به نظر می‌رسد از طریق کارهای غیر‌قانونی حالا تبدیل به نخستین میلیاردر زن در جاپان شده است، چهار دهه پیش در سال ۱۹۷۳ کارش را در یک آپارتمان یک خوابه در توکیو شروع کرد و حالا در سن ۸۲ سالگی، اولین میلیاردر زن در جاپان شناخته می شود.

تاسیس یک سازمان

در سال ۱۹۷۳ شینوهرا، سازمان حرفه‌ها‌ی غیر مستقیم را برای زنان در یک آپارتمان یک خوابه در توکیو تاسیس کرد. او در سال ۲۰۱۰ پس از آن که وضعیت زنان کارمند در جاپان را مساعد ندید، گفته بود که فکر می‌کند، فرصتی است که برای زنان کاری انجام بدهد. به همین منظور او سازمان حرفه‌های غیرمستقیم را تاسیس کرد که کارمندان آن فقط زنان بودند.

پذیرش خطر

شینوهرا با کار غیر قانونی‌اش، خطر بزرگی را برای میلیاردر شدن متقبل شده است. زیرا کاری را که او انجام داده و از طریق آن به سرمایه‌ی بزرگی دست یافته است، غیرقانونی بوده و همواره او خطر احساس می کرده است.

فرصت برای زنان هم‌نوع

شینوهرا گفته بود که در جامعه‌ی تحت تاثیر مردان، فرصت کمی برای فعالیت زنان وجود دارد و از این رو او فکر می‌کرد، شرایطی را مساعد سازد که زنان بتوانند مهارت خود را اعمال کنند و شینوهرا به همین منظور سازمان حرفه‌های غیر مستقیم را راه اندازی کرد.

در حال حاضر این شرکت دارای ۳۱۳ دفتر از آمریکا تا تایوان است و در سال گذشته ۴٫۵ میلیارد دالر درآمد داشته است.

داستان زندگی شینوهرا مشخص می‌سازد که او پیش از آن که بخواهد یک خانم خانه باشد، می‌خواهد بیشتر کار کند و مصروف خدمت به مردمش باشد. از سویی هم، او گفته که قرار نیست یک میلیاردر باشد، بلکه گفته می‌خواهد از طریق کسب و کار به جامعه کمک کند.

japenese2

یوشیکو شینوهرا، اولین میلیاردر زن در جاپان

کارمندان مَرد

در ابتدا، این شرکت تنها زنان را استخدام می‌کرد اما از آن‌جا که کارشان به خوبی پیش نمی رفت، شینوهرا تصمیم گرفت که کارمندان جدید مرد را نیز استخدام کند.  استخدام مردان در شرکت او در نهایت، تاثیر خوبی روی درآمد آن‌ها داشت.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان اولین زن میلیاردر جاپانی جاپان زن جاپانی زنان میلیاردر جهان سازمان غیر قانونی یوشیکو شینوهرا

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید