سفر رییس جمهور به ترکمنستان؛ دیدارهای رسمی و شرکت در مراسم افتتاحیه مسابقات آسیایی

سفر رییس جمهور به ترکمنستان؛ دیدارهای رسمی و شرکت در مراسم افتتاحیه مسابقات آسیایی

۲۶ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

ارگ ریاست جمهوری افغانستان گزارش داده که محمد اشرف غنی، رییس جمهوری این کشور صبح امروز در راس یک هیات بلند پایه‌ی دولتی برای سفر رسمی یک روزه، به عشق آباد، پایتخت ترکمنستان رفته است.

رییس جمهور غنی در این سفر به طور جداگانه، با قربان‌قلی بردی محمدوف و امام علی رحمان روسای جمهور ترکمنستان و تاجکستان دیدار می‌کند.

صلاح الدین ربانی سرپرست وزارت خارجه، حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رییس جمهور، اکلیل حکیمی وزیر مالیه، همایون قیومی مشاور ارشد رییس‌جمهور و برخی دیگر از مسوولان حکومتی در این سفر رییس‌جمهور غنی را همراهی می‌کنند.

افتتاح مسابقات ورزشی

در اعلامیه ارگ ریاست جمهوری آمده است که آقای غنی علاوه بر این دیدارها، در مراسم رسمی افتتاح مسابقات آسیایی نیز اشتراک خواهد کرد.

در مسابقات رشته‌های مختلف ورزشی در ترکمنستان، ۶ هزار ورزش‌کار در بیست‌ویک رشته‌ی ورزشی به رقابت می‌پردازند. از افغانستان نیز ۲۱۵ ورزشکار در هفده رشته‌ی ورزشی در این مسابقات شرکت کرده‌اند.

در همین حال، شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخن‌گوی ریاست جمهوری افغانستان نیز از پرداخت جوایز نقدی به مدال آوران این دوره از مسابقات برای این کشور خبر داده است.

پیش از این ریاست جمهوری افغانستان از پرداخت جوایز نقدی به مدال آوران این دوره از مسابقات خبر داده بود.

شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخن‌گوی ریاست‌جمهوری افغانستان گفته بود که “رییس‌جمهور برای برنده‌ی مدال طلا ۶۷۰ هزار افغانی، برای برنده‌ی مدال نقره ۳۳۵ هزار افغانی و برای برنده‌ی مدال برونز مبلغ ۲۰۱ هزار افغانی جایزه در نظر گرفته است.”

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
اشرف غنی افغانستان رییس جمهور ترکمنستان رییس جمهور غنی سفر اشرف غنی به ترکمنستان مدال آوران افغان مسابقات ورزشی در ترکمنستان ورزش ورزشکار مدال آور افغانستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید