در آستانه سال تحصیلی جدید؛ ثبت نام دانش‌آموزان افغان در مکاتب ایران پس از فراخوان تویتری |
در آستانه سال تحصیلی جدید؛ ثبت نام دانش‌آموزان افغان در مکاتب ایران پس از فراخوان تویتری

در آستانه سال تحصیلی جدید؛ ثبت نام دانش‌آموزان افغان در مکاتب ایران پس از فراخوان تویتری

۲۳ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

پس از فراخوان تویتری (از مِهر جانمانند) که برای رفع مشکلات دانش‌آموزان مهاجر افغان در ایران از سوی کاربران شبکه‌ی اجتماعی تویتر راه اندازی شده بود، حالا وزیر آموزش و پرورش ایران گفته که به وعده‌‌اش عمل کرده و از ثبت نام ۳۷۰ هزار دانش آموز افغانی و خارجی دیگر در مکتب‌های این کشور خبرداده است.

یک هفته مانده با آغاز سال تحصیلی در ایران، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش این کشور در تویتر خود نوشته است که ” به قولم عمل کردم. ۳۷۰ هزار دانش‌آموز افغانی و خارجی از مهر جا نماندند.” او هم‌چنین گفته است که تلاش می‌کند تا دیگر دانش‌آموزانی که نتوانسته‌اند ثبت نام کنند هم، از مهر جانمانند.

چندی پیش، پس از راه‌اندازی فراخوان تویتری آقای بطحایی گفته بود که تلاش می‌کند تا دانش‌آموزان هیچ ملیتی از مِهر جا نمانند.

فراخوان تویتری در حالی راه اندازی شده بود که با نزدیک شدن به ماه مِهر( میزان) که زمان آغاز سال تحصیلی در ایران است، مشکلات ثبت نام دانش‌آموزان مهاجر افغانستانی مقیم این کشور باز هم خبرساز شده بود.

با این که مقامات وزارت آموزش و پرورش این کشور در ماه‌های گذشته گفته بودند، ثبت نام کودکان مهاجر افغانستانی در مکتب‌های دولتی بدون شهریه صورت می‌گیرد اما با نزدیک شدن به زمان آغاز سال تحصیلی، خبرهایی منتشر شده بود که در برخی مناطق برای ثبت نام این کودکان از آنها پول گرفته می‌شود.

راه‌اندازی فراخوان (از مهر جا نمانند) با استقبال کاربران افغانی و ایرانی مواجه شد و همه از دولت ایران به ویژه از وزارت آموزش و پرورش این کشور خواسته بودند که در این زمینه اقدام کند تا هیچ فردی از مِهر جا نمانند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
از مهر جا نمانند افغانستان ایران رسانه های اجتماعی طوفان تویتری مهاجرین افغان در ایران وزارت آموزش ایران

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید