در 9 ولایت افغانستان؛ امضای قرارداد 12 پروژه راه‌سازی به ارزش 521 میلیون افغانی |
در ۹ ولایت افغانستان؛ امضای قرارداد ۱۲ پروژه راه‌سازی به ارزش ۵۲۱ میلیون افغانی

در ۹ ولایت افغانستان؛ امضای قرارداد ۱۲ پروژه راه‌سازی به ارزش ۵۲۱ میلیون افغانی

۲۱ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

وزارت احیا و انکشاف دهات  افغانستان با نشر اعلامیه‌ای از امضای قرارداد ۱۲ پروژه‌ی جاده سازی در روستاهای این کشور، به ارزش بیش از ۵۲۱ میلیون افغانی خبر داده است.

این پروژه‌ها که از سوی برنامه‌ی ملی راه سازی روستایی وزارت احیا و انکشاف دهات این کشور راه‌اندازی شده، در روستاهای ۹ ولایت اجرا خواهد شد.

انجنیر نصیراحمد درانی، وزیر احیا و انکشاف دهات افغانستان، صبح امروز در یک کنفرانس خبری ضمن ارایه‌ی جزئیات تازه در باره‌ی پروژه‌های راه‌سازی روستایی، قرارداد ۱۲ پروژه‌ی راه‌سازی در ۹ ولایت کشور را با شرکت‌های خصوصی امضا کرد.

او در مراسم امضای این قراردادها گفت که این پروژه‌ها، در ولایت‌های سمنگان، پروان، فاریاب، ننگرهار، غور، کابل، کاپیسا، قندهار و جوزجان تطبیق می‌شود.

mrrd3

قرارداد ۱۲ پروژه‌ی جاده سازی در روستاهای افغانستان، به ارزش بیش از ۵۲۱ میلیون افغانی از سوی وزارت احیا و انکشاف دهات امضا شد

آقای درانی گفت “این پروژه‌ها شامل قیرریزی، کانکریت‌ریزی، بازسازی و جغل اندازی سرک‌ها و ساخت پل‌های جدید است که توسط آن، زمینه‌ی اتصال صدها قریه به یکدیگر فراهم می‌شود.”

گفته شده که در چارچوب این پروژه‌ها، ۳۶٫۹ کیلومتر جاده قیر ریزی و یا کانکریت ریزی و بیش از ۳۰ کیلومتر جاده دیگر بازسازی یا جغل اندازی می‌شوند. هم‌چنان بر اساس این قراردادها، ۱۶۷ متر پُل ساخته می‌شود که ۲۲۱ روستا را با یکدیگر وصل خواهد کرد.

آقای درانی همچنان گفته است که از این پروژه‌ها، ۴۵۵ هزار روستایی بهره‌مند خواهند شد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان اقتصاد افغانستان بازسازی سرک ها پروژه های راه سازی ساخت پل ها ساخت سرک ها وزارت احیا و انکشاف دهات

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید