مسابقات ورزشی ترکمنستان؛ جوایز ارزشمند نقدی برای ورزش‌کاران مدال‌آور افغانستان

مسابقات ورزشی ترکمنستان؛ جوایز ارزشمند نقدی برای ورزش‌کاران مدال‌آور افغانستان

۲۰ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

قرار است تا سه روز دیگر کاروان بزرگ ورزش‌کاران افغانستان برای شرکت در مسابقات رشته‌های مختلف ورزشی به ترکمنستان سفر کند.

در این دوره از مسابقات، ۶ هزار ورزش‌کار در بیست و یک رشته‌ی ورزشی به رقابت می‌پردازند. از افغانستان نیز ۲۱۵ ورزشکار در هفده رشته‌ی ورزشی در این مسابقات حضور خواهند داشت.

محمد ظاهر اغبر، رییس کمیته‌ی ملی المپیک به رسانه‌ها گفته که “خوشحالم که پس از یک و نیم سال، مسؤولیت سفر ورزشکاران را رییس جمهور غنی و عبدالله عبدالله، رییس اجراییه به دوش گرفته‌اند. حضور رییس جمهور افغانستان در این بازی‌ها، روحیه و انگیزۀ بلندی برای ورزشکاران کشور می‌دهد و این خود گامی بلندی در راستای درخشش و به دست آوردن مدال توسط ورزشکاران کشور است.”

محمد ظاهر اغبر، رییس کمیته ملی المپیک افغانستان

جوایز نقدی

در همین حال، شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخن‌گوی ریاست جمهوری افغانستان نیز از پرداخت جوایز نقدی به مدال آوران این دوره از مسابقات برای این کشور خبر داده است.

آقای مرتضوی گفته است که “رییس‌جمهور افغانستان برای ورزش‌کارانی که از مسابقات هنرهای رزمی و داخل سالونی ترکمنستان موفق به بدست آوردن مدال شوند، جایزه ی نقدی در نظر گرفته است.”

او افزوده است که رییس جمهور برای برنده‌ی مدال طلا ۶۷۰ هزار افغانی، برای برنده‌ی مدال نقره ۳۳۵ هزار افغانی و برای برنده‌ی مدال برونز مبلغ ۲۰۱ هزار افغانی جایزه در نظر گرفته است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان ترکمنستان شرکت ورزشکاران افغان در مسابقات ترکمنستان مسابقات ورزشی ترکمنستان ورزشکاران افغان ورزشکاران مدال آور افغان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید