در نورستان؛ حمله‌ی طالبان بر شهرستان برگ‌متال و نگرانی‌ها از احتمال سقوط

در نورستان؛ حمله‌ی طالبان بر شهرستان برگ‌متال و نگرانی‌ها از احتمال سقوط

۲۰ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

رسانه‌ها به نقل از مقام‌های محلی ولایت نورستان در شرق افغانستان گزارش داده‌اند که صبح امروز گروه طالبان بر شهرستان برگ متال این ولایت حمله کرده و درگیری نیروهای امنیتی با این گروه ادامه دارد.

با این حال مقام‌های محلی در این ولایت از انجام حمله های هوایی نیز خبر داده و گفته‌اند که خط مقدم طالبان را درهم شکسته‌اند.

خطر سقوط

از سوی هم، شماری از نظامیان افغان گفته‌اند که اگر این جنگ طولانی شود، با کمبود مهمات مواجه خواهند شد و در این صورت شهرستان برگ متال سقوط خواهد کرد.

ساکنان محل به رسانه‌ها گفته‌اند که در این درگیری‌ها، ۱۴ شورشی طالب و یک سرباز پولیس کشته شده‌اند. به گفته‌ی آن‌ها، چهار خانه‌ی مسکونی نیز به آتش کشیده شده است.

مرز با پاکستان

شهرستان برگ متال که با پاکستان مرز مشترک دارد، همواره شاهد حملاتی از سوی طالبان بوده است. طالبان در سال‌های گذشته توانسته‌اند، ۲ بار بر این شهرستان مسلط شوند.

داشتن مرز مشترک با پاکستان همیشه مایه‌ی نگرانی برای افغانستان بوده است. مقامات این کشور همواره پاکستان را به حمایت از گروه‌های تروریستی متهم کرده و از این کشور خواسته‌اند که برای نابودی پایگاه‌های گروه‌های تروریستی اقدام کند. اما این درخواست مقامات افغانستان، هیچ‌گاه پاسخ صادقانه‌ای دریافت نکرده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان جنگ با طالبان جنگ در نورستان حمله طالبان بر برگمتال طالبان نورستان ولسوالی برگمتال نورستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید