در کنار بودا؛ شمارش معکوس برای آغاز نهمین جشنواره راه ابریشم در بامیان

در کنار بودا؛ شمارش معکوس برای آغاز نهمین جشنواره راه ابریشم در بامیان

۱۳ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

نهمین جشنواره‌ی راه ابریشم فردا سه شنبه (۱۲ سنبله) در ولایت بامیان برگزار می‌شود.

این جشنواره فرهنگی، هنری و موسیقی از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان و با همکاری موسسه  همبستگی افغان در شهر بامیان و پارک ملی بند امیر به مدت ۲ روز برگزار خواهد شد.

مسوولان ریاست اطلاعات و فرهنگ افغانستان در بامیان گفته‌اند که نهمین دوره جشنواره ابریشم “با هدف احیا و معرفی فرهنگ بومی و محلی و معرفی مناطق تاریخی و جاذبه‌های توریستی این ولایت برگزار می‌شود.”

اجرای موسیقی، نمایش فیلم، نمایشگاه‌های صنایع دستی، غذاهای محلی و عکس، مسابقات ورزشی و بازی‌های محلی از برنامه‌هایی است که در این جشنواره به اجرا گذاشته خواهد شد.

bamyan1

سال گذشته هشتمین جشنواره‌ی راه ابریشم در بامیان با هنرنمایی آریانا سعید و آرش بارز، دو آوازخوان معروف افغانستان برگزار شد

جشنواره‌ی راه ابریشم به دلیل اهمیت تاریخی و توریستی ولایت بامیان از سال ۲۰۰۹ میلادی به این‌سو در این ولایت امن افغانستان برگزار شده است. جاذبه‌های تاریخی بامیان مانند مجسمه‌های تخریب شده‌ی بودا، پارک ملی بند امیر، شهرغلغله، شهرضحاک و دیگر مناطق دیدنی و تاریخی آن شهرتی جهانی یافته است.

در ولایت بامیان در بیشتر از یک‌ونیم دهه‌ی اخیر، نهاد‌های مختلف دولتی و غیردولتی با راه اندازی برنامه‌های مختلفی مانند “جشنواره راه ابریشم، مسابقات بایسکل‌رانی، مسابقات بین‌المللی اسکی در فصل زمستان و برگزاری کنسرت‌های موسیقی” در تلاش معرفی جاذبه‌های تاریخی و توریستی این ولایت هستند.

سال گذشته هشتمین جشنواره‌ی راه ابریشم در بامیان با هنرنمایی آریانا سعید و آرش بارز، دو آوازخوان معروف افغانستان برگزار شد که در آن حدود ۱۰ الی ۱۵ هزار نفر شرکت کرده بودند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان اهمیت تاریخی راه ابریشم بامیان بودا جشنواره راه ابریشم راه ابریشم نهمین جشنواره ولایت بامیان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید