به منظور جذب سرمایه‌گذاری؛ ایجاد سهولت برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی به افغانستان

به منظور جذب سرمایه‌گذاری؛ ایجاد سهولت برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی به افغانستان

۸ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

کابینه دولت افغانستان به منظور جذب سرمایه‌گذاران خارجی، تعدیلات پیشنهاد شده برای ورود تاجران خارجی به این کشور را تصویب کرد.

در خبرنامه‌یی که از سوی وزارت امور خارجه افغانستان منتشر شده آمده است که “این تعدیلات به منظور جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی و فراهم‌سازی سهولت‌ها برای رفت و برگشت تاجران و سرمایه‌گذاران صورت گرفته است.”

این تعدیلات تازه در قانون مسافرت و اقامت اتباع خارجی به افغانستان، شامل افزایش مدت اعتبار ویزا، کاهش هزینه آن و امکان صدور ویزا در هنگام ورود سرمایه‌گذاران خارجی به این کشور می‌باشد.

 بر اساس خبرنامه وزارت خارجه افغانستان، هزینه‌ی ویزا‌ی تجارت یک ماهه و با حق یک بار ورود که قبلن ۱۰۰ دالر امریکایی بود، به سه ماه و با حق دفعات ورود به مبلغ ۴۰ دالر کاهش یافته است.

 ویزای سه ماهه با حق سه بار ورود که قبلن ۲۰۰ دالر بود به شش ماه با حق دفعات ورود نیز به مبلغ ۸۰ دالر و ویزای شش ماهه با حق دفعات ورود که قبلن ۴۰۰ دالر بود به یک سال با دفعات ورود به مبلغ ۱۶۰ دالر کاهش یافته است.

مقامات وزارت خارجه افغانستان هم‎چنین گفته‌اند که ویزای یک ساله با دفعات ورود که قبلن ۸۰۰ دالر بود به دوسال با دفعات ورود به مبلغ ۲۵۰ دالر و ویزای سه ساله با دفعات ورود به مبلغ ۳۰۰ دالر امریکایی کاهش یافته و تا یک سال نیز قابل تمدید است. برای تمدید ویزا که در گذشته ۵۰ دالر هزینه داشت حالا مبلغ ۱۵ دالر در نظر گرفته شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان جذب سرمایه گذاران سرمایه گذاران بین المللی سرمایه گذاری در افغانستان وزارت خارجه ویزای افغانستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید