در ننگرهار؛ نابودی 14 جنگ‌جوی داعش در حمله هوایی نیروهای امنیتی افغانستان |
در ننگرهار؛ نابودی ۱۴ جنگ‌جوی داعش در حمله هوایی نیروهای امنیتی افغانستان

در ننگرهار؛ نابودی ۱۴ جنگ‌جوی داعش در حمله هوایی نیروهای امنیتی افغانستان

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۷ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

مقام‌های امنیتی در شرق افغانستان از حمله هوایی نیروهای امنیتی این کشور بر مخفی‌گاه های گروه داعش در ولایت ننگرهار خبر داده‌اند.

فرماندهی سپاه ۲۰۱ سیلاب با نشر اعلامیه‌ای گفته است که نیروهای امنیتی افغانستان روز گذشته بر مخفی‌گاه‌های گروه داعش در منطقه مامند در شهرستان اچین حمله کرده است. در این حمله ۱۴ جنگ‌جوی داعش کشته شده است.

شهرستان اچین در ننگرهار یکی از پایگاه‌های گروه داعش در ننگرهار بود اما در ماه‌های گذشته نیروهای امنیتی افغانستان با انجام عملیات نظامی توانستند حضور داعش در این منطقه را کاهش دهند. اما این گروه هم‌چنان در اچین و دیگر شهرستان‌های ولایت ننگرهار فعال است.

isk1

شهرستان اچین در ننگرهار یکی از پایگاه‌های گروه داعش در ننگرهار بوده است

اوایل سال جاری نیز مخفی‌گاه‌های گروه داعش هدف حمله نیروهای آمریکایی قرار گرفت. هوانیروی آمریکا بزرگترین بمب را که مشهور به مادر بمب است بر مخفی‌گاه‌های گروه داعش در شهرستان اچین ولایت ننگرهار پرتاب کردند. در این حمله بیش از ۹۰ جنگ‌جوی داعش به شمول چندین فرمانده ارشد این گروه کشته و چندین مخفی‌گاه بزرگ آنان نیز تخریب شد.

فرماندهی سپاه ۲۰۱ سیلاب هم‌چنین از “کشف و خنثی شدن یک ماین بوشکه ای در ولایت کنر” خبر داده است. مسوولان این سپاه گفته‌اند که “این ماین بوشکه ای به وزن ۱۶ کیلوگرم از شهرستان ناری ولایت کنر به دست آمده است.”

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان جنگ افغانستان حمله هوایی داعش مادر بمب نظامیان افغان ننگرهار نیروهای آمریکایی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید