دستاوردی دیگر؛ عضویت نماینده افغانستان در فدراسیون جهانی شنا

دستاوردی دیگر؛ عضویت نماینده افغانستان در فدراسیون جهانی شنا

۵ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

فدراسیون ملی شنای افغانستان گزارش داده که سید احسان طاهری رییس این فدراسیون برای مدت چهار سال، به عنوان عضو کمیته مطبوعات فدراسیون جهانی شنا انتخاب شده است.

بر اساس اعلامیه‌ی فدراسیون ملی شنای افغانستان، پس از اعلام نتایج انتخابات کمیته‌های هشت گانه‌ی فدراسیون جهانی شنا، سید احسان طاهری از افغانستان در کنار دو تن دیگر از فدراسیون‌های شنای چین و عمان، از میان ۲۰ نامزد آسیایی در کمیته مطبوعات و امور رسانه‌یی فدراسیون جهانی شنا انتخاب شده است.

این انتخابات یک هفته قبل و پس از انتخابات رییس، معاون‌ها و بورد اجرایی فدراسیون جهانی شنا در کشور سویس برگزار شد.

نماینده افغانستان در حالی به عضویت یکی از کمیته‌های فدراسیون جهانی شنا در‌آمده که ورزش شنا در طی یک سال گذشته در این کشور، دست آوردهای چشم‌گیری داشته و توجه فدراسیون شنای آسیا و فدراسیون جهانی شنا را به خود جلب کرده است.

دستاوردها

آخرین دست آورد فدراسیون شنای افغانستان، اشتراک تیم ملی شنای این کشور برای اولین بار با دو نماینده در مسابقات بین المللی شنا در کشور مجارستان بود. در این دوره از مسابقات حامد رحیمی شناگر افغانستان، در سبک آزاد مردان در شنای ۵۰ متر، خوب درخشید و به عنوان حرفه‌یی‌ترین شناگر در میان رقبای خود از کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکایی انتخاب شد.

پیش از آن، عباس کریمی عضو تیم ملی شنای معلولان افغانستان نیز، در رقابت‌های جهانی پارالمپیک، به مدال طلای این مسابقات رسید. در این رقابت‌ها که در ایالت کلورادو اسپرینگ امریکا برگزار شده بود، عباس توانست مدال طلا بگیرد و در بخش رقابت‌های شنای پروانه و آزاد نیز دو مدال نقره را بدست آورد.

abbas-karimi4

عباس کریمی عضو تیم ملی شنای معلولان افغانستان

از سوی دیگر، تیم ملی شنای افغانستان قرار است برای اشتراک در مسابقات شنای آسیا که در کشور ترکمنستان برگزار خواهد شد، شرکت کند. این مسابقات در هفته سوم و چهارم ماه سپتمبر ۲۰۱۷ برگزار می‌شود و از افغانستان نیز سه نماینده در مسابقات شرکت خواهند کرد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان تیم ملی المپیک تیم ملی شنای معلولان افغانستان عباس کریمی فدراسیون شنای افغانستان مسابقات پارالمپیک مسابقات جهانی شنا

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید