فعالان زن در غور؛ تظاهرات گسترده و هشدار به برداشتن سلاح |
فعالان زن در غور؛ تظاهرات گسترده و هشدار به برداشتن سلاح

فعالان زن در غور؛ تظاهرات گسترده و هشدار به برداشتن سلاح

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۲ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

شماری از زنان فعال مدنی ولایت غور امروز با راه اندازی تظاهراتی خواهان افزایش شمار نیروهای امنیتی و پایان جنگ در این ولایت شده اند.

نبی ساقی استاد دانشگاه و فعال مدنی در ولایت غور به خبرنامه گفت که این تظاهرات که از سوی فعالان حقوق زن این ولایت راه اندازی گردیده بود. این زنان تظاهرات کننده از حکومت مرکزی افغانستان خواسته اند تا برای تامین امنیت شهروندان ولایت غور توجه جدی نماید. به گفته آقای ساقی آنان هم‌چنان خواهان افزایش نیروهای امنیتی در این ولایت شده اند.

فعالان حقوق زن ولایت غور با شعار “ما امنیت می‌خواهیم، جنگ بس است!” از شورشیان خواسته که از جنگ دست بردارد .

افزایش ناامنی‌ها

آقای ساقی می‌گوید که افزایش ناامنی‌ها در ولایت غور باعث شده تا زنان دست به این اقدام بزنند.

ولایت غور یکی از ولایت‌های به شدت کوهستانی بوده که دسترسی نیروهای امنیتی از مرکز به شهرستان‌های این ولایت دشوار و زمانبر بیان می‌شود. به باور آقای ساقی، این مورد بیشتر باعث می‌شود تا نیروهای امنیتی نتواند به زودی برای مهارجنگ به مناطق جنگی برسند.

زنان معترض به دولت هشدار داده و گفته اند که اگر شمار نیروهای امنیتی در غور افزایش نیابد و امنیت تامین نشود آنان سلاح برداشته و در برابر طالبان و داعشیان خواهند جنگید.

حمایت و قدردانی

بخش دیگر از تظاهرات این فعالان زن را حمایت و قدردانی از نیروهای امنیتی افغان تشکیل می‌داد. زنان تظاهرات کننده از مردم خواسته اند که برای سرکوب شورشیان از نیروهای امنیتی افغانستان حمایت کنند.

زنان معترض از دستاوردهای نیروهای امنیتی در میدان‌های جنگ قدرانی نموده و گفته است که حمایت از این نیروها می‌تواند قدرت آنان را در میدان‌های نبرد افزایش دهد.

هم‌چنان بخش دیگر از این حرکت زنان را همدلی با خانواده‌های افراد کشته شده در تیوره غور تشکیل می‌داد.

women-protest4

همدلی با خانواده‌های افراد کشته شده در تیوره غور بخش دیگری از حرکت زنان بوده است

شورشیان طالبان نزدیک به یک ماه پیش، با حمله بر شهرستان تیوره غور، توانستند برای مدتی این شهرستان را از کنترول نظامیان افغان خارج سازند.

براساس گزارش‌ها، طالبان پس از تصرف این شهرستان، داکتران و بیماران بیمارستان این شهرستان و غیرنظامیان را تیرباران کردند و نیز ساختمان این بیمارستان را به آتش کشیدند.

ولایت غور در مرکز افغانستان از ولایت‌های به شدت ناامن افغانستان می‌باشد. علاوه بر گروه طالبان جنگ‌جویان داعش نیز در این ولایت حضور دارند. ربودن افراد غیرنظامی از سوی داعش نیز بارها در این ولایت گزارش شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان تظاهرات در غور تظاهرات زنان افغان زنان افغان زنان غور سقوط تیوره طالبان ناامنی در ولایت غور

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید