به منظور اصلاحات کلیدی؛ اتحادیه اروپا ۱۰۰ میلیون یورو به افغانستان کمک کرد

به منظور اصلاحات کلیدی؛ اتحادیه اروپا ۱۰۰ میلیون یورو به افغانستان کمک کرد

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۳۱ / اسد ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

وزارت مالیه افغانستان می‌گوید که اتحادیه اروپا، مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو را به منظور استفاده در بخش‌های اقتصادی و کاهش فقر در این کشور کمک نموده است.

مقامات این وزارت گفته‌اند که اتحادیه اروپا این مبلغ را به منظور  حمایت از برنامه های افغانستان در زمینه ایجاد اصلاحات در برنامه‌های توسعه، حفظ ثبات اقتصادی، مدیریت مالی بهتر و تقویت شفافیت در بودجه دولت این کشور اعطا نموده است.

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه افغانستان گفته است که اتحادیه اروپا بعد از بررسی پیشرفت‌های مثبت در زمینه ایجاد اصلاحات در یک سال گذشته در افغانستان، تصمیم گرفته است تا به این کشور کمک مالی نماید. او گفته است که این مبلغ، بخشی از قرارداد دولت‌سازی می باشد که با حکومت افغانستان در کنفرانس بروکسل در ماه اکتوبر سال گذشته میلادی، به امضا رسیده بود.

وزیر مالیه افغانستان می‌گوید که این کمک‌های تازه به افغانستان، پس از دست‌آوردهای این کشور در بخش‌های سیاست عامه، اقتصاد بزرگ، نظارت، شفافیت و بودجه صورت گرفته است.

eklil1

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه افغانستان

وزیر مالیه می‌گوید که پول کمک شده از سوی اتحادیه اروپا، قرار است از طریق بودجه ملی در بخش‌های مختلف توسعه‌ای در افغانستان به مصرف برسد که تا از این طریق به رشد اقتصادی، کاریابی و ارایه خدمات بهتر به شهروندان توجه بیشتری صورت گیرد.

وزیر مالیه گفته است که «این مبلغ اولش است، و مبلغ دومش هم که حاوی مبلغ یک صد میلیون یوروی دیگر است، به زودی با انجام اصلاحات که با دوستان خود به موافقه رسیدیم، آن هم شامل بودجه حکومت ما می‌شود.”

به گفته مقامات وزارت مالیه افغانستان، بخش دوم دیگر کمک‌های اتحادیه اروپا نیز که شامل ۱۰۰ میلیون یوروی دیگر است در آینده به حکومت این کشور اعطا خواهد شد.

تعهدات دراز مدت

فرانز مایکل میلبن، نماینده خاص اتحادیه اروپا برای افغانستان نیز کمک های اعطا شده را نشان دهنده تعهدات دراز مدت اتحادیه اروپا به افغانستان دانست و از حکومت این کشور خواست تا این کمک‌ها را به صورت شفاف هزینه کند.

eklil

پول کمک شده از سوی اتحادیه اروپا، قرار است از طریق بودجه ملی در بخش‌های مختلف توسعه‌ای در افغانستان به مصرف برسد

آقای میلبن می‌گوید که هدف از این کمک‌ها، بهبود عرضه خدمات برای مردم، کمک به رشد اقتصادی و کاهش فقر در افغانستان می‌باشد.

نماینده اتحادیه اروپا افزود که “با بررسی موفقانه پیشرفت‌ها در بخش تعهدات اصلاحی، قرارداد دولت‌سازی اتحادیه اروپا مستقیما به بودجه ملی افغانستان کمک کرده است. اتحادیه اروپا برای حکومت افغانستان منابع مالی لازم را فراهم می‌سازد تا این کمک را با در نظر داشت اولویت‌ها به مصرف برساند.”

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
اتحادیه اروپا ارگ ریاست جمهوری اصلاحات در ساختار حکومتی افغانستان کمک اتحادیه اروپا به افغانستان وزارت مالیه

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید