با حضور رییس جمهور؛ ارتقای فرقه عملیات‌های خاص افغانستان به سطح سپاه

با حضور رییس جمهور؛ ارتقای فرقه عملیات‌های خاص افغانستان به سطح سپاه

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۲۹ / اسد ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

فرقه عملیات‌های خاص افغانستان در مراسمی که امروز با حضور رییس جمهور این کشور در شهر کابل برگزار گردید، به سطح یک قول اردو (سپاه) ارتقا یافت. محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان، بسم الله وزیری را به عنوان فرمانده این سپاه معرفی کرده است.

رییس جمهور غنی در این مراسم گفت که نیروهای امنیتی این کشور در چند هفته گذشته تغییرات بنیادی در وضعیت جنگ این کشور را به وجود آورده‌اند. او خطاب به این نیروها گفت که “شما کماندوهای افغانستان، پاسداران قانون اساسی و حراست کنندۀ نوامیس ملی کشور هستید. شما عقب نشینی نکردید، بلکه دشمن را مجبور به عقب نشینی نمودید.”

به باور آقای غنی با این ارتقا، توانایی این نیروها دو برابر می‌شود و پس از این در میدان‌های نبرد موفق‌تر از گذشته عمل خواهند کرد. او خطاب به”دشمنان” حکومت افغانستان گفت که “یا تسلیم شوید، یا قطعات کماندو شما را مجبور به تسلیم شدن می‌کند.”

طارق شاه بهرامی سرپرست وزارت دفاع افغانستان نیز در این مراسم، نیروهای عملیات‌های خاص را مهم‌ترین و موثرترین نیروی نظامی این کشور خوانده و گفت که ارتقای این نیروها به سطح سپاه، در مطابقت با برنامه چهارساله امنیتی این کشور بوده است.

در همین حال، جنرال جان نیکلسون فرمانده عمومی ماموریت حمایت قاطع در افغانستان نیز با تمجید از عمل‌کرد این نیروها در میدان‌های نبرد، خطاب به آنان گفت که “دشمنان در مقابل شما انتخاب دیگری ندارند، یا باید تسلیم شوند و یا از سوی شما کماندوها نابود می‌شوند.”

توانایی بالا

در میان تمام نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، بخشی از این نیروها که به قطعات خاص معروف هستند از جمله توانمندترین و مجهزترین نیروها هستند.

از ویژگی‌های این نیروها رسیدن به هدف و نابودی دشمن در کمترین زمان ممکن است.

گفته شده که این نیروها می‌توانند برای رسیدن به اهداف شان از هلیکوپترها در سخت ترین مکان‌ها و موقعیت‌ها پیاده شوند و در کمترین زمان ممکن اهداف شان را عملی سازند.

نیروهای قطعات خاص، سربازانی مشترک از نیروهای دفاعی، پولیس و امنیت ملی افغانستان هستند که با آموزش‌هایی که دیده اند، توانایی انجام عملیات‌هایی ویژه در هر نوع شرایط را دارا می‌باشند.

بخشی از این نیروها که به قطعات خاص معروف هستند از جمله توانمندترین و مجهزترین نیروها هستند

این نیروها که از ۹ سال قبل در ساختار نیروهای امنیتی این کشور ایجاد شده اند، در کنار دیگر نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان برای انجام عملیات‌هایی خاص در نظر گرفته می‌شوند.

با این که از این نیروها به عنوان نیروهای مشترک قطعات خاص یاد می‌شود اما بخش عمده این نیروها، شامل نیروهای وزارت دفاع افغانستان هستند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان عملیات های خاص قطعات خاص محمد اشرف غنی نظامیان افغان نیروهای امنیتی افغان وزارت دفاع

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید