در سال‌روز استقلال افغانستان؛ تاکید مسکو بر گسترش روابط با کابل و اصلاح یک اشتباه زبانی |
در سال‌روز استقلال افغانستان؛ تاکید مسکو بر گسترش روابط با کابل و اصلاح یک اشتباه زبانی

در سال‌روز استقلال افغانستان؛ تاکید مسکو بر گسترش روابط با کابل و اصلاح یک اشتباه زبانی

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۲۸ / اسد ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

مقامات ارشد روسیه با ارسال پیام های تبریکی به مناسبت ۲۸ اسد، سالروز استقلال افغانستان را به مقامات این کشور تبریک گفته و خواهان گسترش روابط و مناسبات میان کابل و مسکو در عالی‌ترین سطح شده‌اند.

سفارت روسیه در افغانستان گفته است که ولادیمیر  پوتین رییس جمهور این کشور با ارسال پیامی به رییس جمهور اشرف غنی گفته است که “روسیه ضمن آرزوی صلح و رفاه برای مردم افغانستان، بر آمادگی این کشور مبنی بر ادامه کمک‌ها به افغانستان تاکید کرده است.”

رییس جمهور روسیه سالروز استقلال افغانستان را تبریک گفته و برای “گسترش مناسبات میان روسیه و افغانستان، رفاه مردم دو کشور و برای تامین امنیت و ثبات در منطقه” اظهار امیدواری کرده است.

از سوی دیگر سیرگی لاوروف وزیر امور‌خارجه روسیه نیز با ارسال پیامی به صلاح الدین ربانی سرپرست وزارت خارجه افغانستان، روابط دو کشور را مبتنی بر “احترام متقابل” دانسته و عالی ارزیابی کرده است.

سیرگی لاوروف، وزیر امور‌خارجه روسیه

وزیر خارجه روسیه در این پیام گفته است که “توسعه بیشتر همکاری‌های متقابل، پاسخ‌گوی منافع مردمان هر دو کشور بوده و به تامین ثبات و امنیت در منطقه کمک می نماید.”

خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان

در پیامی دیگر، سفارت روسیه در افغانستان مصاحبه نماینده ویژه این کشور در امور افغانستان، که در روزهای گذشته واکنش‌های زیادی در پی داشت را، دارای مشکلاتی در ترجمه این مصاحبه دانسته است.

هفته گذشته ضمیرکابلوف نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان در مصاحبه با رسانه‌ها گفته بود که عملیات نظامی آمریکا در افغانستان ناکام بوده و خواهان خروج سربازان آمریکایی از این کشور شده بود. او گفته بود ” از آنجا که ارتش آمریکا نمی تواند کاری انجام دهد، به  نیروهایش اجازه دهد که افغانستان را ترک کنند.”

ضمیرکابلوف نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان، هفته گذشته در مصاحبه با رسانه‌ها گفته بود که عملیات نظامی آمریکا در افغانستان ناکام بوده

ارگ ریاست جمهوری افغانستان به این گفته های ضمیر کابلوف واکنش نشان داده و این گفته ها را “غیر مسوولانه و دخالت در امور داخلی این کشور” دانسته بود.

حالا سفارت روسیه در پیامی که به رسانه‌های افغانستان فرستاده تاکید کرده است “در هیچ جایی از سخنان ضمیر کابلوف، کلمه باید که لازم الاجرا بودن یک سلسله اقدامات را بیان می کند، نیامده است.”

سفارت روسیه افزوده است که “این موضوع اشتباه یک مترجم بوده است نه تلاشی برای تخریب مناسبات میان روسیه و افغانستان.”

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آمریکا استقلال افغانستان افغانستان روسیه عملیات های نظامی آمریکا در افغانستان کابل ناتو نیروهای آمریکایی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید