سرکوب طالبان؛ والی بلخ در خط مقدم جنگ در شهرستان‌های چمتال و چهار بولک

سرکوب طالبان؛ والی بلخ در خط مقدم جنگ در شهرستان‌های چمتال و چهار بولک

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۲۸ / اسد ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

مقام‌های محلی ولایت بلخ از راه اندازی عملیات نظامی برای سرکوب حملات شورشیان در شهرستان‌های چمتال و چهار بولک این ولایت خبر داده اند.

منیر فرهاد سخنگوی والی بلخ به رسانه‌ها گفته است که شورشیان از شهرستان‌های همجوار حملات گسترده‌ای را در چمتال راه اندازی کرده بودند که با مقاومت نیروهای امنیتی افغان روبرو شدند.

درگیری‌های شدید چند روز گذشته در شهرستان چمتال باعث شد که نیروهای امنیتی افغان از چندین روستای این شهرستان عقب نیشینی کنند.

براساس اظهارات سخنگوی والی بلخ، این درگیری‌ها پای عطامحمد نور والی این ولایت را نیز در خط مقدم جنگ کشانیده است. آقای نور با نیروهای پشتیابی بیشتری برای مهار جنگ به شهرستان چمتال و چهاربولگ رفته است تا وضعیت را از نزدیک بررسی کند.

war-in-south

درگیری‌های شدید چند روز گذشته در شهرستان چمتال باعث شد که نیروهای امنیتی افغان از چندین روستای این شهرستان عقب نیشینی کنند

فرماندهان سپاه ۲۰۹ شاهین در شمال افغانستان نیز از پیشروی نیروهای امنیتی این کشور خبر داده و گفته است که تاکنون چندین پاسگاه طالبان را مورد حمله قرار داده است.

به گفته مقامات سپاه شاهین، در این درگیری‌ها تاکنون ۶ شورشی کشته و ۵ تن دیگر زخمی شده اند. در این درگیری‌ها به غیرنظامیان افغان آسیبی نرسیده است.

ولایت بلخ در شمال افغانستان از ولایت‌های نسبتا آرام این کشور بوده، اما در این اواخر وضعیت امنیتی در برخی از شهرستان‌های این ولایت وخیم‌تر شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان بلخ جنگ در بلخ جنگ در شمال چمتال طالبان عطا محمد نور نیروهای امنیتی افغان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید