طرح امنیتی کابل؛ تمرکز بر منطقه دیپلمات نشین پایتخت و ایجاد کندک ضد آشوب |
طرح امنیتی کابل؛ تمرکز بر منطقه دیپلمات نشین پایتخت و ایجاد کندک ضد آشوب

طرح امنیتی کابل؛ تمرکز بر منطقه دیپلمات نشین پایتخت و ایجاد کندک ضد آشوب

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۲۳ / اسد ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

به دنبال افزایش ناامنی‌ها در کابل، مقامات امنیتی افغانستان اعلام کرده‌اند که برای تامین امنیت این شهر و به ویژه مناطق دیپلمات نشین، برنامه امنیتی تازه‌ای را روی دست گرفته‌اند.

مقامات نهادهای امنیتی این کشور می‌گویند که تامین امنیت مناطق دیپلوماتیک در کابل از اولویت‌های این طرح است و سپس به سایر نقاط شهر کابل و ولایت‌های دیگر نیز گسترش خواهد یافت. این مقامات می‌گویند که مراحل اجرایی شدن این طرح از چند هفته گذشته آغاز شده است.

دهم جوزای سال جاری، در منطقه وزیر اکبرخان شهر کابل که بسیاری از سفارت‌های خارجی در آن جا واقع شده است، یک حمله انتحاری مرگبار صورت گرفت که در نتیجه آن بیش از ۶۰۰ تن کشته و زخمی شدند. سفارت آلمان نیز در این انفجار به شدت آسیب دید.

ایجاد پاسگاه‌های جدید بازرسی، نصب ماشین‌های اسکنر در ورودی‌های منطقه وزیر اکبرخان، نصب دوربین‌های امنیتی در جاده‌های شهر و ایجاد جاده‌های بدیل برای منطقه دیپلمات نشین شهر کابل بخشی از این طرح تازه است که اجرایی شدن آن آغاز شده و به گفته مسوولان امنیتی این شهر، تا ۳ ماه دیگر تکمیل خواهد شد.

بر اساس این طرح تا مشخص شدن مسیر بدیل برای منطقه وزیر اکبرخان که به عنوان ساحه سبز شناخته شده و رفت و آمد در آن محدود خواهد شد، این راه به روی رفت و آمد مردم باز خواهد بود. به گفته مقامات کابل، جاده بدیل منطقه وزیر اکبرخان از مناطق بی بی مهرو، قلعه خیاط، قلعه ناظر و قلعه موسی عبور خواهد کرد.

کندک ۵۰۰ نفری ضد آشوب

جنرال سالم احساس فرمانده پولیس کابل در این نشست گفته است که تابحال ۲۶ ایست بازرسی در اطراف منطقه وزیر اکبرخان ایجاد شده و دستگاه‌های اسکنر به صورت سیار نیز در این منطقه مستقر شده‌اند.

او هم چنین گفت که در این طرح امنیتی به دستور رییس جمهور افغانستان در این طرح امنیتی برای شهر کابل، “یک کندک ۵۰۰ نفری ضد آشوب” ایجاد شده است تا از آن برای “کنترل تظاهرات و تجمعاتی که احتمالا به خشونت کشانیده می‌شود” استفاده گردد.

این مقامات می‌گویند که طرح تازه امنیتی برای شهر کابل، از سوی رییس جمهور و رییس اجرایی این کشور تایید شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان امنیت کابل پولیس کابل تامین امنیت حملات انتحاری حملات کابل طالبان طرح امنیتی کابل منطقه دپلمات نشین کابل

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید