بانک مرکزی افغانستان: بانک نوت‌های کهنه از اول ماه سنبله قابل استفاده نیست |
بانک مرکزی افغانستان: بانک نوت‌های کهنه از اول ماه سنبله قابل استفاده نیست

بانک مرکزی افغانستان: بانک نوت‌های کهنه از اول ماه سنبله قابل استفاده نیست

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۲۲ / اسد ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

بانک مرکزی افغانستان اعلام کرده است که کمتر از ده روز دیگر زمان برای تعویض بانک نوت‌های نامناسب باقی مانده و این بانک نوت‌ها با شروع ماه سنبله دیگر قابل استفاده نیستند.

 زمستان سال گذشته بانک مرکزی افغانستان اعلام کرده بود که بانک نوت‌های نامناسب را از شهروندان جمع آوری کرده و با بانک نوت‌های جدید معاوضه می‌کند. پیش از این آخرین مهلت جمع آوری این بانک نوت‌ها تا آخر ماه حوت ۹۵ خورشیدی اعلام شده بود اما به دلیل انتقادهای شهروندان این کشور مبنی بر زمان محدود این روند، بانک مرکزی افغانستان این مدت را تا آخر ماه اسد سال جاری خورشیدی تمدید کرد.

بانک نوت‌هایی که در آن نشانه‌ای از نوشته با قلم و یا رنگ باشد، رنگ شده باشد، با مواد چرب شده باشد و یا هم سوراخ شده باشد همه بانک نوت‌های نامناسب به شمار می‌روند که با پایان ماه اسد، دیگر ارزشی نخواهند داشت.

Afghanistan-money-culture6

بانک مرکزی افغانستان اعلام کرده است که کمتر از ده روز دیگر زمان برای تعویض بانک نوت‌های نامناسب باقی مانده است

ایمل هاشور، سخن‌گوی بانک مرکزی افغانستان گفته است که تاکنون رقم بزرگی از بانک نوت‌های نامناسب در این بانک گردآوری شده‌اند، اما روند تعویض این بانک نوت‌ها بار دیگر تمدید نخواهند شد.

چالشی برای مردم

اما با این حال، وجود بانک نوت‌های نامناسب برای شهروندان نیز مشکلاتی در پی داشته است.

شماری از صرافان کابل می‌گویند که در حال حاضر بخش بزرگی از بانک نوت‌های افغانی در بازارها، کهنه و فرسوده شده‌اند و این وضعیت آنان را با چالش مواجه کرده است.

exchangers

به گفته صرافان افغان، در حال حاضر بخش بزرگی از بانک نوت‌های افغانی در بازارها، کهنه و فرسوده شده‌اند

با آن‌که مهلت تعویض بانک نوت‌ها در کمتر از ۱۰ روز دیگر به پایان می‌رسد اما شماری از صرافان می‌گویند که از همین اکنون برخی بانک‌ها از گرفتن بانک نوت‌های نامناسب خودداری می‌کنند که این خود چالشی برای مردم ایجاد کرده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان بانک مرکزی افغانستان بانک نوت های افغانی بانک های افغانستان پول های فرسوده شده جمع آوری بانک نوت های فرسوده صرافان کابل

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید