دادستان کل افغانستان؛ فاجعه انسانی صورت گرفته در میرزا اولنگ، جنایت بشری و شرم‌آور است |
دادستان کل افغانستان؛ فاجعه انسانی صورت گرفته در میرزا اولنگ، جنایت بشری و شرم‌آور است

دادستان کل افغانستان؛ فاجعه انسانی صورت گرفته در میرزا اولنگ، جنایت بشری و شرم‌آور است

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۱۹ / اسد ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

دادستان کل افغانستان فاجعه انسانی صورت گرفته در روستای میرزا اولنگ ولایت سرپل را جنایت بشری و شرم آور دانسته و از تحقیقات همه جانبه برای بررسی این رویداد خبر داده است.

فرید حمیدی دادستان کل افغانستان که امروز در نشست مبارزه مشترک با فساد اداری در نهادهای امنیتی صحبت می‌کرد، با اشاره به حادثه میرزا اولنگ گفت که “گزارش‌ها و معلومات اولیه نشان می‌دهد که عناصری از جنایت علیه بشریت در این رویداد وجود دارد. رویدادی که یکی از جرایم جدی بین المللی است و می‌تواند در محکمه بین المللی و محاکم عدلی و قضایی افغانستان است، بررسی شود.”

آقای حمیدی با بیان این که حادثه میرزا اولنگ وجدان بشریت را تکان داد افزود “به مردم و دولت افغانستان اطمینان می‌دهیم که این تحقیقات، دست عدالت را به گریبان تمام کسانی که مرتکب این جنایت شده، برنامه ریزی کرده و امر آن را صادر کرده اند چه در افغانستان و چه در خارج افغانستان، خواهد رساند.”

گروه طالبان روستای استراتژیک میرزا اولنگ را در تاریخ ۱۴ اسد سال جاری خورشیدی تصرف کرد. براساس گزارش‌ها این گروه با تسلط بر این روستا دست به کشتار غیرنظامیان زدند. بیش از ۵۰ تن را کشته و ۱۵۰ تن دیگر را گروگان گرفتند.

والی سرپل عدم توجه حکومت مرکزی و نرسیدن نیروهای کمکی به این ولایت را عامل اصلی سقوط این روستا اعلام کرده بود.

mirzaolang2

گروه طالبان به تاریخ ۱۴ اسد روستای میرزا اولنگ را تصرف کردند

در حالی که ۵ روز از سقوط میرزاولنگ سپری می‌شود و شورشیان در آن منطقه حضور دارند، سخنگوی والی سرپل صبح امروز به خبرنامه گفته بود که تاکنون عملیات نظامی آغاز نشده و قرار است به زودی برای پس‌گیری این روستا این عملیات آغاز شود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان جنایت بشری حمله طالبان بر میرزا اولنگ دادستانی کل افغانستان سقوط میرزاولنگ فرید حمیدی میرزا اولنگ نیروهای امنیتی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید