در فاریاب؛ نابودی بیش از ۸۰ عضو گروه طالبان در حمله هوایی ارتش افغانستان

در فاریاب؛ نابودی بیش از ۸۰ عضو گروه طالبان در حمله هوایی ارتش افغانستان

۳ / اسد ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده است که ۸۱ عضو گروه طالبان به شمول پنج فرمانده آنان، در نتیجه حملات هوایی ارتش در شهرستان‌های کوهستان و شیرین تگاب ولایت فاریاب کشته شده‌اند.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای گفته است که ملا عبدالرحیم، ملا یوسف ذبیح‌الله، ملا سلام، سید اسماعیل و ملا روح‌الله از جمله فرماندهان گروه طالبان هستند که در فاریاب کشته شده‌اند. سه تن از این فرماندهان در شهرستان کوهستان و دو تن دیگر شان در منطقه چیچک شهرستان شیرین تگاب کشته شده‌اند.

با این حال آمار ارایه شده از سوی سپاه ۲۰۹ شاهین درشمال افغانستان در مورد تلفات ناشی از این حمله متفاوت است.

سپاه ۲۰۹ شاهین در خبرنامه‌ای گفته است که ۱۲۶ عضو گروه طالبان در نتیجه حملات هوایی شب گذشته در ساحات خیرآباد، قدوغک، قروق، لاش، چشمه سنگین شهرستان کوهستان، قریه چیچکتوی شهرستان قیصار و شهرستان شیرین تگاب کشته شده‌اند.

taliban1

تلفات سنگین گروه طالبان در فاریاب درحالی منتشر می‌شود که دو روز پیش، مقام‌های محلی فاریاب تایید کردند که شهرستان کوهستان به‌ دست طالبان سقوط کرده است.

همزمان با نشر خبر تلفات سنگین طالبان در فاریاب، وزارت دفاع افغانستان گفته است که ارتش و پولیس این کشور از آغاز سال ۱۳۹۶ خورشیدی تاکنون ۲۱۴ فرمانده گروه طالبان، به‌شمول فرماندهان مشهور آنان را در نقاط مختلف افغانستان به قتل رسانده‌اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان جنگ افغانستان حملات هوایی سقوط کوهستان فاریاب طالبان فاریاب نظامیان افغان نیروهای امنیتی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید