نگرانی نی؛ انتقاد از برخورد خشونت‌آمیز پلیس با خبرنگاران در کابل و بیم از تعطیلی رسانه‌ها در بغلان مرکزی

نگرانی نی؛ انتقاد از برخورد خشونت‌آمیز پلیس با خبرنگاران در کابل و بیم از تعطیلی رسانه‌ها در بغلان مرکزی

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۲ / اسد ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

دفتر نی، حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان از برخورد خشونت آمیز نیروهای امنیتی با خبرنگاران در کابل انتقاد کرده است. این نهاد حامی رسانه های افغانستان هم‌چنین از احتمال سقوط رسانه ها در بغلان مرکزی ابراز نگرانی کرده و خواستار توجه جدی حکومت افغانستان به حمایت از رسانه ها و خبرنگاران این کشور شده است.

مجیب خلوت‌گر، رییس دفتر نی حمایت کننده رسانه های آزاد به خبرنامه گفت که شماری از خبرنگاران که می‌خواستند که انفجار امروز در کابل را پوشش دهند، با برخورد خشونت آمیز نیروهای امنیتی مواجه شده اند. او افزود که خشونت علیه خبرنگاران و ایجاد محدودیت بر کار اطلاع رسانی، دیگر برای این نهاد قابل پذیرش نیست.

در انفجار مرگ‌بار صبح امروز در حوزه سوم شهر کابل که در نزدیکی خانه محمد محقق معاون دوم ریاست اجراییه رخ داد، بیش از ۷۰ تن کشته و زخمی شدند.

آقای خلوتگر افزود که خبرنگاران تلویزیون یک و روزنامه هشت صبح که برای تهیه گزارش از این انفجار به محل حادثه رفته بودند، از سوی نیروهای امنیتی مورد خشونت قرار گرفته و لت و کوب شده اند. رییس دفتر نی هم‌چنین از ضبط دوربین‌های تصویربرداری و عکاسی برخی خبرنگاران و پاک شدن تصاویر آن توسط برخی نیروهای امنیتی در این محل خبر داده است.

رییس عمومی دفتر نی گفت که “برخورد خشونت آمیز پلیس با خبرنگاران در حال تهیه گزارش، یک عمل غیرقانونی بوده و مقامات در وزارت داخله وظیفه دارند تا در رابطه با نوع برخورد با خبرنگاران بی تفاوت نبوده و سربازان خاطی را برای رسیدگی، به نهادهای مربوطه معرفی نماید.”

در پرت‌گاه سقوط

مجیب خلوت‌گر هم‌چنان به خبرنامه گفت که به دلیل افزایش ناامنی‌های اخیر در بغلان مرکزی، احتمال متوقف شدن کار رسانه‌ها در این ولایت وجود دارد.

forces-Baghlan

دفتر نی هم‌چنان از متوقف شدن کار رسانه‌ها به علت کسترش ناامنی‌ها در بغلان مرکزی، ابراز نگرانی کرده است

رییس نهاد نی هم چنین افزود که با توجه به شدت یافتن ناامنی‌ها در این منطقه و درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان، ساختمان رسانه‌ها نیز در امان نبوده و مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد.

آقای خلوت‌گر خواهان توجه جدی حکومت افغانستان به تامین امنیت خبرنگاران شده تا از متوقف شدن کار رسانه ها در این ولایت جلوگیری گردد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان انفجار کابل حمله انتحاری خبرنگاران افغان خشونت علیه خبرنگاران دفتر نی طالبان کمیته مصونیت خبرنگاران نیروهای امنیتی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید