استقبال گسترده؛ بازگشت دختران روبات ساز افغان به کابل

استقبال گسترده؛ بازگشت دختران روبات ساز افغان به کابل

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۳۱ / سرطان ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

دختران روبات ساز افغانستان با دستاورد بزرگ از مسابقات جهانی روباتیک در واشنگتن، امروز به کابل بازگشتند.

بازگشت این دانش آموزان روبات ساز پس از کسب مدال نقره، در فرودگاه کابل با استقبال گرم شماری از مقام‌های ارشد حکومت افغانستان و شهروندان این کشور روبرو شده است.

افغانستان با اشتراک این دختران در مسابقات جهانی روبات‌ها توانست در بخش “دست آوردهای شجاعانه” جایگاه دوم و شاگردان سودان جنوبی، مقام اول را به دست آوردند.

دختران روبات ساز افغانستان، برای اولین بار به نمایندگی از این کشور در رقابت جهانی روباتیک در واشنگتن  شرکت نمودند. در این رقابت‌ها که نمایندگان بیش از ۱۶۰ کشور اشتراک داشتند، این روبات سازان جوان افغان توانستند در بخش خود جایگاه دوم را به دست آورند.

دختران روبات ساز افغانستان، در ابتدا زمانی خبر ساز شد که خبر رد در خواست ویزای آنها، از سوی سفارت آمریکا پخش شد. در عین حال، آنها حتی حاضر شدند در شرایطی که خودشان نمی توانستند شرکت کنند روبات شان را برای مسابقات غیرحضوری به آمریکا بفرستند.

دخالت دونالد ترامپ و شماری از سناتوران به نام امریکا با چراغ سبز وزارت خارجه آن کشور، زمینه ساز ورود ده روزه بدون ویزا این دختران را به آمریکا فراهم ساخت.

رسانه ها سفر آنان را از هرات تا کابل و بعد تا واشنگتن و برگشت آنان به کابل، به صورت گسترده پوشش دادند و در یک ماه اخیر این دختران افغان، یکی از خبرسازترین گروه ها، در سطح جهان بوده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان بازگشت تیم دختران روبات ساز تیم دختران افغان دختران دختران روبات ساز افغان دختران روباتیک کابل مدال نقره

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید