دهلی، استانبول و دبی؛ گزینه‌های جدید صدور ویزای آلمان برای شهروندان افغان

دهلی، استانبول و دبی؛ گزینه‌های جدید صدور ویزای آلمان برای شهروندان افغان

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۲۷ / سرطان ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

به دنبال حمله مرگبار بر سفارت آلمان در کابل گزینه‌های تازه‌ی برای صدور ویزای این کشور برای شهروندان افغان روی‌دست گرفته شده است.

سفارت آلمان در کابل، اعلام کرده که پس از این شهروندان افغان می‌توانند از نمایندگی‌های سیاسی آلمان در برخی از کشورهای همسایه‌ی افغانستان و منطقه درخواست ویزا کنند.

هم‌چنان وزارت خارجه‌ی آلمان در نظر دارد که برای درخواست کنندگان افغان، ویزه‌ی شینگن را از طریق نمایندگی‌های سیاسی خود در دهلی جدید، استانبول و دبی صادر کند.

وزارت خارجه آلمان در تلاش است که از طریق شهرهای دوشنبه در تاجکستان و اسلام آباد در پاکستان نیز برای افغان‌ها ویزه صادر کند.

سفارت آلمان در کابل از شهروندان افغانستان که به هدف دریافت ویزا به کشورهای هندوستان، پاکستان، ترکیه، امارات متحده عربی و یا تاجکستان سفر می‌کنند، خواسته است که ابتدا ویزای این کشورها را به دست آورده و وقت ملاقات را در سفارت آلمان در همان کشور از پیش تعیین کنند.

وزارت خارجه آلمان در تلاش است که از طریق شهرهای دوشنبه در تاجکستان و اسلام آباد در پاکستان نیز برای افغان‌ها ویزه صادر کند

هم‌چنان گفته شده که وزارت خارجه آلمان اقدامات ضروری را روی دست دارد تا زمینه ارائه درخواست‌های جدید پیوستن خانواده و درخواست ویزای تحصیلی را در نمایندگی‌های سیاسی در دهلی جدید و اسلام آباد فراهم نماید.

حاشیه انفجار مرگبار کابل

پس از حمله مرگبار بر سفارت آلمان در چهار راهی زنبق در قلب شهر کابل که در آن بیش از ۶۰۰ تن کشته و زخمی شدند، خدمات بخش ویزا و قونسلی این سفارت تعطیل شد که در نتیجه آن هزاران درخواست ویزا معلق مانده است. براساس گزارش‌ها میان ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تقاضای ویزای در سفارت آلمان در کابل وجود دارد.

براساس گزارش سازمان ملل متحد این انفجار مرگبارترین حادثه‌ی بود که توسط این نهاد از سال ۲۰۰۱ به این طرف به ثبت رسیده است.

به دنبال این انفجار، و متهم شدن حکومت افغانستان به عدم تامین امنیت شهروندان این کشور اعتراضات‌های گسترده ای صورت گرفت. در عین حال، انفجارهای پی در پی نیز در مراسم تدفین جنازه سالم ایزدیار صورت گرفت که چندین کشته و زخمی برجا گذاشت.

blast-loss1

براساس گزارش سازمان ملل متحد، انفجار دهم جوزا در کابل مرگبارترین حادثه‌ای بوده است که از سال ۲۰۰۱ به این طرف توسط این نهاد به ثبت رسیده است

با این حال، چندی قبل رسانه‌های آلمان اعلام کرد که دستگاه استخباراتی این کشور ۵ ماه قبل از انفجار مرگبار چهارراهی زنبق اطلاع داشته و این اطلاعات را با نهادهای امنیتی افغانستان نیز  در میان گذاشته بود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان انفجار کابل ترکیه چهار شنبه خونین حمله انتحاری دبی سفارت آلمان هند ویزای آلما

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید