از هلمند تا قندوز؛ کشته شدن ۱۱۹ شورشی در ۷ ولایت افغانستان

از هلمند تا قندوز؛ کشته شدن ۱۱۹ شورشی در ۷ ولایت افغانستان

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۲۷ / سرطان ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن ۱۱۹ تروریست در یک شبانه روز گذشته در ولایت‌های مختلف این کشور خبر داده است.

وزارت دفاع افغانستان در اطلاعیه‌ی اعلام کرده که نیروهای امنیتی این کشور در ولایت های ننگرهار، لغمان، کاپیسا، پکتیا، پکتیکا، خوست، لوگر، ارزگان، قندوز، فاریاب، تخار، بدخشان و هلمند ۱۱۹ تروریست را کشته و ۴۷ تن دیگر را زخمی کرده اند.

عملیات گسترده

وزارت دفاع افغانستان از عملیات نیروهای امنیتی افغان جزییات بیشتری ارایه کرده و افزوده است که در شهرستان‌های دندپتان و سید کرم ولایت پکتیا ۱۱ جنگجوی طالبان کشته شده اند.

هلمند

نیروهای امنیتی افغانستان در شهرستان ناوه ولایت هلمند بر مواضع جنگجویان طالبان حمله کرده که در نتیجه ۲۴ جنگ‌جوی این گروه کشته و ۱۹ تن دیگر زخمی شده اند. هم‌چنان در این عملیات ۱۲ عراده موتر، ۳۲ عراده موتر سایکل و مقداری از جنگ افزار گروه طالبان نیز به دست نظامیان افغان قرار گرفته اند.

forces13

نیروهای امنیتی افغانستان در شهرستان ناوه ولایت هلمند بر مواضع طالبان حمله کرده و ۲۴ جنگ‌جوی این گروه را از بین برده اند

غرنی

شورشیان طالبان با نیروهای امنیتی افغانستان در ولایت غزنی درگیر شده اند که در نتیجه در شهرستان‌های قره باغ و گیروی این ولایت ۲۲ شورشی این گروه کشته و ۱۴ تن دیگر زخمی شده اند. در عین حال، ۳ عراده موتر سایکل با مقداری از سلاح و مهمات نیز توسط نظامیان افغان از بین برده شده است.

پکتیکا

جنگ‌جویان طالبان در شهرستان یوسف خیل ولایت پکتیکا هدف حمله نظامیان افغان قرار گرفته که در نتیجه ۲۱ جنگ‌جوی این گروه کشته و ۶ تن دیگر زخمی شده اند.

میدان وردک

وزارت دفاع افغانستان هم‌چنان اعلام کرده که نیروهای امنیتی این کشور در شهرستان سید آباد ولایت میدان وردک ۳ شورشی طالب را همراه با ۳۰ بوری مواد انفجاری، ۲۰۰ عدد پتاقی ماین ۴۲ عدد ریموت کنترول ماین و ۳۰ حلقه ماین مختلف النوع بازداشت کرده اند.

taliban-in-faryab

وزارت دفاع افغانستان گفته است که نیروهای امنیتی این کشور ۳ شورشی طالب را همراه با مقدار زیادی از مواد انفجاری بازداشت کرده اند

هرات

نظامیان افغان در ولایت هرات در غرب افغانستان نیز بر مواضع شورشیان طالبان حمله کرده که در نتیجه در شهرستان شیندند این ولایت ۲۰ شورشی این گروه کشته و ۲ تن دیگر زخمی شده اند.

قندوز

جنگ‌جویان طالبان در ولایت ناامن قندوز هدف حمله نیروهای امنیتی افغان قرار گرفته که در نتیجه در شهرستان دشت ارچی و مرکز این ولایت ۷ جنگجوی این گروه به شمول معاون والی و مسوول عشر و زکات این گروه کشته شده اند.

ننگرهار

جنگ‌جویان داعش در ولایت ننگرهار هدف حمله نظامیان افغان قرار گرفته که در نتیجه در شهرستان های ده بالا و چپرهار این ولایت ۲ داعشی کشته و ۲ تن دیگر زخمی شده اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان جنگ افغانستان جنگ با طالبان شورشیان طالب طالبان غزنی قندهار ننگرهار نیروهای امنیتی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید