جریان 274 پرونده در مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری افغانستان |
جریان ۲۷۴ پرونده در مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری افغانستان

جریان ۲۷۴ پرونده در مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری افغانستان

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۱۴ / سرطان ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

مرکز عدلی وقضایی مبارزه با فساد اداری افغانستان، از اتمام بررسی‌های ۲۸ پروند از مجموع ۲۷۴ پرونده ای که از آغاز فعالیت این مرکز  تا کنون به آن مراجعت شده، خبر داده است.

جمشید رسولی، سخن‌گوی دادستانی کل افغانستان امروز در یک نشست خبری درکابل گفت که تاهنوز در بخش ملکی دادستانی اختصاصی مبارزه با جرایم سنگین فساداداری مسوولیت چهارتن به حالت تعلیق در آمده است. آقای رسولی هم‌چنان اظهار داشت که در دادستانی ویژه مرکز عدلی و قضایی ۶۴ پرونده زیر بررسی قرار دارد.

سخن‌گوی دادستانی کل افغانستان از ممنوع الخروجی ۱۶ غیرنظامی خبر داد و افزود که ” ۲۱۶ پرونده از مجموع ۲۷۴ پرونده مرکز عدلی وقضایی مربوط کارمندان غیرنظامی است.”

آقای رسولی در این نشست هم چنان یادآوری کرد که در بخش نظامی سارنوالی اختصاصی مبارزه با فساد ۱۹ نفر را ممنوع الخروج کرده و مسولیت های شش تن دیگر را به حالت تعلیق در آورده است.

سخن‌گوی دادستانی کل افغانستان افزود که ۵۸ پرونده نظامیان توسط مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری دریافت شده که ۹ پرونده آن به دادگاه سپرده شده است.

سخن‌گوی دادستانی کل همچنان از اتمام بررسی ۷ پرونده جرایم سنگین تا ده روز آینده خبرداده است.

براساس اظهارات آقای رسولی “در دادستانی اختصاصی مبارزه با فساد از حیف و میل بیش از ۷۴۱ میلیون افغانی و بیش از ۴ میلیون دالر جلوگیری شده است.”

آقای رسولی در این نشست هم‌چنان گفت که “در سال ۱۳۹۵ از طرف دادستانی ۴۲۱ قضیه ناشی از فساد اداری تکمیل و ۱۴۸ قضیه محول محکمه، ۳۳ قضیه بنا به عدم دلایل لازم رد شده است.”

سخن‌گوی دادستانی کل افغانستان افزود که از این میان ۳۵ پرونده مربوط وزارت دفاع و ۱۴۸ پرونده مربوط وزارت داخله می شود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان بررسی پرونده ها دادستانی کل دادگاه عالی فساد اداری فساد در افغانستان لوی سارنوال مبارزه با فساد اداری نهادهای عدلی و قضایی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید