تعهدات جدید ناتو؛ حمایت و تمویل برنامه چهارساله امنیتی افغانستان |
تعهدات جدید ناتو؛ حمایت و تمویل برنامه چهارساله امنیتی افغانستان

تعهدات جدید ناتو؛ حمایت و تمویل برنامه چهارساله امنیتی افغانستان

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۱۳ / سرطان ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

وزارت دفاع افغانستان نتایج نشست اخیر ناتو در بروکسل را مثبت ارزیابی کرده و گفته است که این نشست تعهدات جدی را برای افغانستان به دنبال داشته است.

طارق شاه بهرامی، سرپرست وزارت دفاع افغانستان پس از نشست بروکسل در یک کنفرانس خبری امروز در کابل از تعهد کابل برای شفافیت بیشتر در سیستم تدارکاتی وزارت دفاع افغانستان خبر داد و گفت که با این اقدام مراحل تصفیه حقوق سربازان افغان تسهیل می گردد.

سرپرست وزارت دفاع افغانستان اظهارداشت که ناتو متعهد به تمویل و حمایت از برنامه‌ی چهارساله‌ی آینده وزارت دفاع افغانستان شده است. آقای بهرامی افزود که “بر اساس توافق افغانستان و جامعه جهانی وضعیت نیروهای امنیتی در آینده‌ی نزدیک تغییر فاحش می کند.”

آقای بهرامی افزود که در آینده نزدیک راهبرد جدید آمریکا در قبال افغانستان و منطقه روشن خواهد شد. براساس این راهبرد جدید امریکا، رویکرد تازه در مورد پناهگاه‌های امن تروریستان اتخاذ خواهد شد و در این مورد به افغانستان کمک بیشتری صورت خواهد گرفت.

سرپرست وزارت دفاع افغانستان همچنان از تعویض هواپیماهای کنونی نیروهای دفاعی افغانستان در اواسط سال جاری خبر داد و گفت که هواپیماهای جدیدی وارد هوانیروی افغانستان خواهد شد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آمریکا افغانستان امنیت افغانستان بروکسل تروریستان تعهدات ناتو جنگ افغانستان ناتو نشست ناتو وزارت دفاع افغانستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید