افغانستان در تمرکز ناتو؛ آغاز نشست وزرای دفاع پیمان آتلانتیک شمالی در بروکسل |
افغانستان در تمرکز ناتو؛ آغاز نشست وزرای دفاع پیمان آتلانتیک شمالی در بروکسل

افغانستان در تمرکز ناتو؛ آغاز نشست وزرای دفاع پیمان آتلانتیک شمالی در بروکسل

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۷ / سرطان ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

در نشست وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو که قرار است امروز در بروکسل برگزار شود، حمایت نیروهای این پیمان از نیروهای امنیتی افغانستان در محوریت این بحث‌ها قرار دارد.

وزازت دفاع افغانستان اعلام کرده که کابل در این نشست خواهان فشار بیشتر ناتو بر پاکستان و برخورد جدی با گروه‌های تروریستی و افراط‌گرا در آن کشور است.

طارق شاه بهرامی سرپرست وزارت دفاع افغانستان در این نشست به نمایندگی از این کشور شرکت کرده است.

براساس اظهارات مقامات وزارت دفاع افغانستان، قرار است آقای بهرامی روی موضوعات اجماع منطقه ا‌ی برای صلح، تقویت نیروهای امنیتی خاص و توسعه ظرفیت های فنی و جوان صحبت داشته باشد. همچنان مبارزه با فساد، سیستم تدارکاتی بهتر و تقویت هوانیروی افغانستان از موضوعات دیگر مورد بحث آقای بهرامی در این نشست عنوان شده است.

وزارت دفاع افغانستان هم‌چنان اعلام کرده که همکاری نیروهای افغان و بین المللی مستقر در این کشور و مدرن‌سازی مرکز کشف و استخبارات وزارت دفاع افغانستان نیز از جمله مسایل مورد بحث آقای بهرامی با سران ناتو خواهد بود.

Special Forces Elite ANSF

حمایت نیروهای پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) از نیروهای امنیتی افغانستان در محوریت این بحث‌ها قرار دارد

وزارت دفاع افغانستان گفته است که نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل هم‌زمان با افزایش ناامنی ها در افغانستان برای این کشور با ارزش است. گزارش شده که ناامنی های اخیر در پایتخت افغانستان، حامیان بین المللی حکومت این کشور را نیز نگران ساخته است.

ماموریت نیروهای ناتو در سال ۲۰۱۴ پایان یافت و پس از آن نیروهای ناتو مستقر در افغانستان تنها در قالب ماموریت حمایت قاطع مشغول آموزش و مشوره دهی فعالیت می کنند.

حالا نزدیک به ۱۳۰۰۰ نیروی ناتو در چهارچوب برنامه پشتیبانی حمایت قاطع در این کشور حضور دارند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان امنیت افغانستان پیمان آتلانتیک شمالی صلح در افغانستان کشورهای عضو ناتو ناتو نشست ناتو نیروهای امنیتی افغان نیروهای ناتو در افغانستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید