پس لرزه‌های انفجار مرگبار کابل؛ توقف صدور ویزای آلمان در افغانستان |
پس لرزه‌های انفجار مرگبار کابل؛ توقف صدور ویزای آلمان در افغانستان

پس لرزه‌های انفجار مرگبار کابل؛ توقف صدور ویزای آلمان در افغانستان

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۷ / سرطان ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

وزارت خارجه آلمان اعلام کرده که صدور ویزا‌ برای خانواده های افغان که به آلمان دعوت شده را متوقف کرده اند. این خانواده ها پس از آن به آلمان دعوت شده اند که پسران شان در آن کشور شهروندی گرفته اند. وزارت خارجه آلمان دلیل این اقدام را حمله‌ی تروریستی اخیر بر سفارت این کشور در کابل خوانده است.

در اطلاعیه‌ی که روز دوشنبه وزارت خارجه آلمان منتشر کرده آمده است که سفارت این کشور بعد از حمله تروریستی دهم جوزا آسیب جدی دیده و امکان کار روی این ویزاها وجود ندارد.

یک مقام وزارت خارجه آلمان به رسانه ها گفته است که اکنون حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متقاضی ویزه در کابل حضور دارند.

براساس این گزارش، حدود نیمی از این ویزا مربوط به پیوستن خانواده‌های پناهجویان قبول شده افغان در آلمان است. هم‌چنان گفته شده که دسترسی به این تقاضاهای ویزا به دلایل امنیتی نیز تا زمانی نامعلومی ممکن نیست.

آلمان در حال حاضر مصروف بررسی امکان صدور ویزا برای شهروندان افغان از طریق کشورهای دیگر است.

blast-loss4

در این انفجار سفارت آلمان در کابل به شدت آسیب دید

هم‌زمان با این، یک سیاستمدار حزب چپ آلمان در واکنش به این موضوع گفته است که به عوض اخراج پناهجویان افغان، حالا پیوستن خانواده های آن ها متوقف شده است. او انتقاد کرده که برای پیوستن خانواده ها یک قاعده حقوقی روشن وجود دارد که نباید آن را به یک زمان نامشخص به تاخیر انداخت.

در حمله مرگبار دهم جوزا در چهارراهی زنبق در منطقه دیپلمات نشین شهرکابل بیش از ۶۰۰ تن کشته و زخمی شدند. در این انفجار سنگین سفارت آلمان مستقر در کابل نیز خسارت هنگفتی را متحمل شده و دو نگهبان افغان این سفارت نیز کشته شدند. پس از آن تنها والترهاسمن، سفیر آلمان با یک گروه کوچک کارمندان و محافظان شخصی اش در کابل به سر می برند. دیگر کارمندان این سفارت بعد از حمله به آلمان برگشت کردند.

به دنبال آن، سیزده روز پس از این انفجار خونین، وزارت خارجه آلمان اعلام کرده بود که کارشناسان این کشور در مورد انفجار صورت گرفته در مقابل سفارت این کشور در کابل تحقیق خواهند کرد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان انتحاری انفجار کابل چهارراهی زنبق چهارشنبه خونین داعش سفارت آلمان در کابل طالبان مدار سبز وزیر اکبر خان نیروهای امنیتی افغان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید