در ننگرهار؛ منطقه استراتژیک توره بوره از تسلط گروه داعش خارج شد

در ننگرهار؛ منطقه استراتژیک توره بوره از تسلط گروه داعش خارج شد

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۲۹ / جوزا ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

وزرات دفاع افغانستان از پاکسازی کامل شهرستان های چپرهار و پچیراگام ولایت ننگرهار و تسلط دوباره بر توره بوره خبر داده است.

دولت وزیری سخن‌گوی وزارت دفاع افغانستان گفته است که، عملیات مشترک تهاجمی نیروهای امنیتی این کشور به منظور پاک سازی شهرستان های چپرهار و پچیراگام از وجود گروه های تروریستی، روز گذشته با تصفیه کامل این مناطق به پایان رسید.

آقای وزیری گفته است که تمام مناطقی که در کنترل گروه داعش بود پاک‌سازی شده است. به گفته او در این عملیات، ۸ داعشی کشته شده و ۶ تن دیگر زخمی شده اند.

سخن گوی وزارت دفاع افغانستان از تسلط نیروهای امنیتی این کشور بر منطقه کوهستانی توره بوره خبر داده است که در روزهای گذشته به تصرف گروه داعش درآمده بود. این منطقه نیز در شهرستان پچیراگام واقع شده است.

دولت وزیری سخن‌گوی وزارت دفاع افغانستان

دولت وزیری سخن‌گوی وزارت دفاع افغانستان

در همین حال، دفتر رسانه‌های فرماندهی پلیس ولایت ننگرهار اعلام کرده که عملیات پاک‌سازی توره بوره، به صورت مشترک توسط نیروهای پولیس، ارتش و امنیت ملی افغانستان انجام شده است.

منطقه استراتیژیک توره بوره در شرق افغانستان مرکز فرماندهی اسامه بن لادن رهبر شبکه القاعده بود که از آن به عنوان مرکز مستحکم نظامی شان استفاده می کرد؛ اما نیروهای امریکایی در سال ۲۰۰۱ این مرکز را بمباران کردند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان تروریستان توره بوره جنگ در افغانستان داعش طالبان نظامیان افغان ننگرهار نیروهای امنیتی افغان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید