در ننگرهار؛ مسوول ارشد رسانه‌ای گروه داعش کشته شد

در ننگرهار؛ مسوول ارشد رسانه‌ای گروه داعش کشته شد

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۲۷ / جوزا ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

نیروهای آمریکایی در افغانستان از کشته شدن جوادخان مسوول ارشد رسانه‌ای گروه داعش در شهرستان اچین ولایت ننگرهار خبرداده است.

نیروهای آمریکایی در افغانستان در اطلاعیه‌ی اعلام کرده که جوادخان، به تاریخ سیزدهم جوزای امسال در یک حمله هوا نیروی امریکایی در شهرستان اچین ننگرهار کشته شده است.

جان نیکلسون، فرمانده عمومی‌ نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان گفته است که  “کشته شدن جوادخان فعالیت گروه داعش را مختل می‌کند، روند استخدام این گروه را کاهش می‌دهد و مانع تلاش های آن برای راه اندازی ماموریت های بین المللی می‌شود.”

براساس این اعلامیه، جوادخان به عنوان مسول ارتباطات ارشد گروه داعش در افغانستان فعالیت کرده و کشته شدن او، این گروه را از یک مسوول با تجربه‌ی تولید رسانه‌ای و یک مُبلغ با مهارت محروم می‌کند.

هم‌چنان نیروهای آمریکایی گفته است که در نتیجه این حمله هوایی مرکز تولیدات رسانه‌ای گروه داعش شاخه خراسان تخریب و ارتباط این شاخه با گروه اصلی آن در سوریه، قطع شده است.

براساس این اعلامیه، در این عملیات به نظامیان و غیرنظامیان افغان آسیبی نرسیده است.

انهدام ایستگاه رادیویی

در همین حال، ماه گذشته وزارت داخله افغانستان از انهدام ایستگاه رادیوی داعش در ننگرهار خبر داده بود.

افراد وابسته به گروه داعش، دو سال قبل یک ایستگاه رادیویی را در ننگرهار به نام رادیوی خلافت ایجاد کرد و گفته می‌شود که این گروه از طریق این ایستگاه رادیویی اعلامیه های علیه دولت افغانستان منشتر می‌کرد و از جوانان می‌خواست که به این گروه بپیوندند.

در ماه های اخیر نیروهای حمایت قاطع و افغان در عملیات های مشترک به شمول شماری زیادی از جنگجویان داعش چندین عضوکلیدی این گروه را کشته اند.

هوانیروی امریکایی دوماه قبل بزرگترین بمب که مشهور به “بمب مادر” است بر مخفیگاه گروه داعش در شهرستان اچین ننگرهار پرتاب کردند. در این حمله بیش از ۹۰ داعشی به شمول چند فرمانده ارشد این گروه کشته و چندین مخفیگاه آنان تخریب شدند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان امنیت افغانستان بزرگترین بمب غیر اتمی تروریستان داعش طالبان مادر بمب ماموریت حمایت قاطع مسوول رسانه ای داعش ولایت ننگرهار

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید