دبیرکل سازمان ملل در حومه کابل؛ جنگ افغانستان راه حل نظامی ندارد |
دبیرکل سازمان ملل در حومه کابل؛ جنگ افغانستان راه حل نظامی ندارد

دبیرکل سازمان ملل در حومه کابل؛ جنگ افغانستان راه حل نظامی ندارد

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۲۴ / جوزا ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

آنتونیوگوتیرش، دبیرکل سازمان ملل امروز در یک سفر یک روزه به کابل با برخی از خانواده‌های ۸۰۰ هزار بیجاشده داخلی، در یکی از حومه های پایتخت افغانستان دیدار کرد.

دبیرکل سازمان ملل گفت که “امروز با کسانی یکجا شدم که روزه داشتند، به منظور همبستگی با تمام مسلمانان جهان من برای صلح و شکیبایی همه را فرا می‌خوانم.”

یوناما یا نمایندگی سیاسی سازمان ملل در افغانستان اعلام داشته که “سفر آقای گوتیرش به افغانستان نشان دهنده همبستگی با مردم افغانستان و حمایت روند صلح به رهبری افغان ها و خانواده های که بیشتر از جنگ آسیب دیده، می‌باشد.”

در همین حال، دبیر کل سازمان ملل تاکید کرده که جنگ افغانستان راه حل نظامی ندارد و گفته است که “ما دنبال حل سیاسی هستیم، و ما خواهان صلح هستیم”

guoterris

دبیر کل سازمان ملل متحد در سفر امروزش به کابل با شماری از بیجاشدگان داخلی در حومه‌ی شهر کابل دیدار کرد

دبیرکل سازمان ملل در این سفر با تدامیچی یاماموتو نماینده ویژه این سازمان برای افغانستان نیز دیدار کرده است. نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان گفته که این سازمان از پروسه صلح به رهبری افغان ها و حفاظت از آسیب پذیرترین افراد و مناطق محروم حمایت می کند. یاماموتو افزوده که این سازمان در پی یافتن راه هایی برای کمک به تامین آینده‌ای مرفه و با ثبات برای مردم افغانستان می باشد.

این نخستین سفر دبیرکل جدید سازمان ملل به افغانستان است. این سفر در حالی انجام می شود که خشونت‌ها در پایتخت افغانستان، در هفته های اخیر جان بیش از ۲۰۰ تن را گرفته و حدود ۵۰۰ تن دیگر را زخمی کرده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آنتونیوگوتیرش افغانستان بی جا شدگان داخلی تدامیچی یاماموتو دبیر کل سازمان ملل سازمان ملل متحد مسلمانان جهان یوناما

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید