اصابت راکت؛ پاسخی زود هنگام به پروسه کابل

اصابت راکت؛ پاسخی زود هنگام به پروسه کابل

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۱۶ / جوزا ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

مقامات امنیتی افغانستان اصابت یک راکت در منطقه شش درک کابل را تایید می کنند اما تاکنون از مکان دقیق اصابت این راکت و تلفات ناشی از آن جزییاتی در دست نیست.

نجیب دانش معاون سخن گوی وزارت داخله گفته است که اصابت این راکت تلفاتی در پی نداشته است.

حوالی ساعت ۱۱:۳۰ امروز، صدای انفجار در مناطق مرکزی این شهر شنیده شده است. منطقه شش درک در نزدیکی ارگ ریاست جمهوری قرار دارد و علاوه بر آن پایگاه نیروهای ناتو، سفارت آمریکا و برخی دیگر کشورها نیز در شش درک واقع شده است.

این انفجار در حالی رخ داده است که نمایندگان بیش از ۲۰ کشور جهان اکنون در مقر وزارت خارجه افغانستان گرد‌هم آمده اند و در مورد امنیت و صلح در این کشور گفتگو می کنند.

حکومت افغانستان به خاطر برگزاری این کنفرانس در شهر کابل رخصتی اعلام کرده و امروز نیز بسیاری از جاده‌های مرکزی این شهر بسته است و نیروهای امنیتی زیادی در مناطق مختلف شهر کابل حضور دارند.

kabul-process1

این انفجار در حالی رخ داده است که افغانستان از نمایندگان بیش از ۲۰ کشور جهان برای نشست پروسه کابل امروز در مقر وزارت خارجه این کشور میزبانی می‌کند

دعوت به صلح

رییس جمهور افغانستان در مراسم افتتاح نشست کابل گفت “امروز در کابل گردهم آمده‌ایم تا همبستگی خود را در برابر ترور و وحشت ابراز نماییم و روی یک روندی بحث کنیم که صلح عادلانه را در پی داشته باشد.

محمد اشرف غنی امروز در نشست پروسه کابل به طالبان فرصت داد درصورتی که پیشنهادات معقول داشته باشند در یکی از کشورهای مورد نظرشان دفتر سیاسی باز کنند.

او گفت “ما آماده گفت‌وگوی صلح هستیم اما کسی نباید به این فکر باشد که ما تحت فشار به این گفت‌وگو حاضر شده‌ایم.” به گفته‌ی او اگر طالبان برای صلح آماده گفت‌وگو نشوند، افغانستان نمی‌تواند به صلح برسد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
ارگ افغانستان امنیت افغانستان انتحاری انفجار کابل پاکستان پروسه کابل تروریستان دعوت به صلح صلح نشست کابل

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید