افزایش تلفات چهارشنبه خونین؛ در انفجار کابل 150 نفر کشته شدند |
افزایش تلفات چهارشنبه خونین؛ در انفجار کابل ۱۵۰ نفر کشته شدند

افزایش تلفات چهارشنبه خونین؛ در انفجار کابل ۱۵۰ نفر کشته شدند

۱۶ / جوزا ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان امروز اعلام کرد شمار کشته‌شدگان انفجار مرگبار روز چهارشنبه در کابل به ۱۵۰ تن افزایش یافته است.

او در آغاز نشست پروسه کابل گفت شش روز قبل ۱۳ تن از اعضای پولیس ملی افغانستان زمانی جان باختند که می‌خواستند مانع ورود یک عراده تانکر مملو از مواد انفجاری در ساحه دیپلوماتیک در کابل شوند. او گفت در این حمله هرچند هیچ‌کسی از اعضای دیپلوماتیک کشورهای حامی افغانستان کشته نشدند اما بیش از ۱۵۰ فرزند بیگناه افغان در این انفجار جان باختند و بیش از ۱۳۰ تن دیگر زخم برداشتند.

آقای غنی این حمله را مرگبارترین حمله پس از سال ۲۰۰۱ میلادی در کابل خواند و گفت هدف آن تنها ما نبودیم بل که مجموع جامعه دیپلوماتیک هدف این حمله بود.

kabul-process

آقای غنی در نشست پروسه کابل گفت که حمله روز چهارشنبه مرگبارترین حمله در ۱۷ سال اخیر بوده است

اما روز گذشته کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان اعلام کرد که در حمله روز چهارشنبه بیش از ۱۰۰ تن کشته شده و بیش از ۴۶۱ تن زخمی شدند.

بیشتر این قربانیان افراد ملکی بودند. از جمله ۳۱ کارمند شرکت مخابراتی روشن در این انفجار کشته شده و بیش از ۵۰ کارمند دیگر این شرکت زخمی شدند.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان روز گذشته با ابراز نگرانی از افزایش تلفات غیرنظامیان همچنان اعلام کرد تلفات افراد ملکی در سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است.

از سوی هم رییس جمهور افغانستان امروز اعلام کرد بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۷۵ هزار افغان کشته و یا زخمی شده‌اند و بیش از ۴ میلیون افغان دیگر به‌خاطر خشونت‌ها مهاجر شده‌اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان امنیت افغانستان انفجار کابل تلفات غیرنظامیان چهارشنبه خونین حمله انتحاری طالبان کابل کمیسیون مستقل حقوق بشر نشست کابل وزیر اکبر خان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید