سرنخ های انفجارهای روز گذشته؛ دست گیری انتحاری و انهدام شبکه 12 عضوی تروریستی در کابل |
سرنخ های انفجارهای روز گذشته؛ دست گیری انتحاری و انهدام شبکه ۱۲ عضوی تروریستی در کابل

سرنخ های انفجارهای روز گذشته؛ دست گیری انتحاری و انهدام شبکه ۱۲ عضوی تروریستی در کابل

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۱۴ / جوزا ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان اعلام کرده که یک حمله کننده انتحاری را زنده بازداشت کرده است. این انتحاری نتوانسته بود در مراسم تدفین پسر  محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس سنای افغانستان حمله انتحاری انجام دهد. همزمان با این نهاد اطلاعاتی افغانستان از انهدام یک شبکه تروریستی ۱۲ عضوی در کابل خبر داده است. این شبکه پیش از آن که بتواند بر اهدافی در این شهر حمله کند، منهدم شده است.

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان اعلام داشت که این فرد انتحاری مواد منفجره را در کفش های خود جاسازی کرده بود. مسولان امنیتی تاکید دارند که با استفاده از این روش مواد انفجاری را به را حتی در زمان تلاشی از دید نیروهای امنیتی پنهان کرده و در مراسم تدفین داخل شده است.

بر اساس اطلاعیه ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان، حمله کنندگان روز گذشته در مراسم جنازه سالم ایزدیار در مدرسه مولوی احمد در شهر چمن کویته پاکستان آموزش دیده و سپس به افغانستان فرستاده شده بود.

روز گذشته در مراسم خاکسپاری سالم ایزدیار پسر علم ایزدیار معاون اول مجلس سنای افغانستان در بادام باغ کابل سه انفجار پی در پی صورت گرفت. در این انفجار بیش از ۶ تن کشته و حدود ۸۷ تن دیگر زخم برداشتند.

سالم ایزدیار پسر ارشد محمد علم ایزدیار در تظاهرات جمعه گذشته در جریان تظاهرات علیه حمله مرگبار چهار شنبه خونین در جریان تیراندازی نیروهای امنیتی کشته شده بود. در این رویداد نزدیک به ۲۰ تن کشته و زخمی شدند که پسر آقای ایزدیار در میان کشته شدگان قرار داشت.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان امنیت ملی انهدام خبرنامه سنا شبکه تروریستی علم ایزدیار گروه تروریستی وضعیت امنیتی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید