جلوگیری از فاجعه‌ای دیگر؛ دستگیری یک گروه وابسته به طالبان در ننگرهار

جلوگیری از فاجعه‌ای دیگر؛ دستگیری یک گروه وابسته به طالبان در ننگرهار

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۱۱ / جوزا ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

ریاست امنیت ملی افغانستان از دستگیری یک شبکه وابسته به گروه طالبان خبر داده است که قصد انجام حملات انتحاری و انفجاری را در ولایت ننگرهار داشتند.

این ریاست در اعلامیه ای گفته است این ۶ تن به دستور رهبران گروه طالبان در شورای پشاور پاکستان به ننگرهار آمده بودند تا دست به حملات انتحاری در شهر جلال آباد مرکز این ولایت بزنند.

این افراد طالبان که مجهز به جلیقه انتحاری بودند، در ولسوالی بهسود ولایت ننگرهار از سوی نیروهای قطعات خاص ریاست امنیت ملی افغانستان دستگیر شده اند.

در فهرست منتشر شده آمده است که یک تن مجهز به جلیقه انتحاری بوده و ۵ تن دیگر به عنوان راهنما و فراهم کننده تسهیلات برای این فرد انتحاری با او همکاری داشته اند.

militant2

این گروه در ولسوالی بهسود ولایت ننگرهار از سوی نیروهای قطعات خاص امنیت ملی افغانستان دستگیر شده است

ریاست امنیت ملی افغانستان می گوید که طالبان دست به تغییر تاکتیک در عملیات های شان زده و حالا حمله به نقاط مزدحم شهرها را در دستور کار خویش قرار داده اند.

این ریاست در حالی از دستگیری این گروه وابسته به طالبان خبر داده است که روز گذشته انفجاری سنگین در مرکز شهر کابل تلفات سنگین جانی و مالی برجای گذاشت. در این انفجار که توسط یک تانکر بزرگ تخلیه فاضلاب صورت گرفت، بیش از ۵۰۰ تن کشته و زخمی شدند.

ریاست امنیت ملی افغانستان گفته است که شبکه حقانی و سازمان استخبارات پاکستان در حمله تروریستی کابل دست داشته است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان امنیت ملی افغانستان انتحاری انفجار کابل چهارشنبه خونین حمله انتحاری خبرنامه داعش طالبان کابل نیروهای امنیتی افغان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید