داعش و طالبان؛ نگرانی سران ناتو از چالش‌های امنیتی در افغانستان |
داعش و طالبان؛ نگرانی سران ناتو از چالش‌های امنیتی در افغانستان

داعش و طالبان؛ نگرانی سران ناتو از چالش‌های امنیتی در افغانستان

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۴ / جوزا ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

در حالی که سران ۲۸ کشور عضو ناتو در بروکسل گرد هم آمده اند تا در مورد راه‌های مبارزه با گروه‌های تروریستی در جهان گفتگو کنند، دبیر کل این سازمان می گوید که افغانستان هم چنان با چالش های امنیتی فراوان از جمله تهدید گروه‌های داعش و طالبان روبروست.

قرار است سران ناتو امروز در مقر این سازمان در مورد راه‌های مبارزه با هراس افگنی و افزایش همکاری های مشترک برای مبارزه با این پدیده گفتگو کنند.

ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو پیش از برگزاری این نشست به خبرنگاران گفت که افغانستان هم چنان با چالش های فراوان امنیتی روبروست. او افزود که “ما به ماموریت جنگی خود در سال  ۲۰۱۴ میلادی در این کشور پایان دادیم اما جنگ و ناامنی در این کشور هم چنان وجود دارد.”

با این حال او بار دیگر تاکید کرد که توافق سران ناتو در پایان نشست امروز این است که “ناتو بار دیگر به ماموریت جنگی خود در افغانستان برنخواهد گشت و تنها به آموزش و مشوره دهی به نیروهای افغان ادامه خواهد داد.”

استولتنبرگ گفت که ماموریت ناتو برای آموزش سربازان افغان ادامه خواهد یافت تا این سربازان بتوانند از مردم و کشورشان در برابر گروه های تروریستی داعش و طالبان دفاع کنند.

NATO

ینس استولتنبرگ، دبیر کل سازمان ناتو

مبارزه با داعش

راه های مبارزه با داعش یکی از محورهای گفتگوی سران ناتو در بروکسل است. دبیر کل این سازمان می گوید که ناتو برای مبارزه با تهدیدهای داعش به ائتلاف جهانی مبارزه با داعش خواهد پیوست.

استولتنبرگ گفت که نقش آینده ناتو در مبارزه با تروریزم از جمله داعش یکی از موارد اصلی گفتگوی سران ناتو می باشد. او تاکید کرد که کشورهای عضو ناتو در جنگ با داعش متعهد هستند.

دبیر کل ناتو هم چنان به حضور داعش در افغانستان اشاره کرد و گفت که ناتو به آموزش نیروهای افغان برای مبارزه با تروریستان و به صورت مشخص در برابر گروه داعش ادامه خواهد داد. او از نیروهای امنیتی افغانستان به ویژه نیروهای قطعات خاص این کشور در جنگ با داعش تمجید کرد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
امریکا امنیت جنگ در افغانستان داعش دبیر کل ناتو سازمان ناتو طالبان ناتو نشست ناتو نیروهای امنیتی افغان ینس استولتنبرگ

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید