بروسلی افغانستان؛ 9 نکته‌ای خواندنی در باره بازیگر مشهور غرب کابل |
بروسلی افغانستان؛ ۹ نکته‌ای خواندنی در باره بازیگر مشهور غرب کابل

بروسلی افغانستان؛ ۹ نکته‌ای خواندنی در باره بازیگر مشهور غرب کابل

خبرنگار

سکینه امیری
خبرنگار

۲۴ / ثور ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

عباس علی زاده اکنون به یکی از چهره‌های شناخته شده و تاثیر گذار افغانستان در سطح منطقه‌ای تبدیل شده است. او با بازی در دو فیلم کشورهای آذربایجان و هند، یکی از رزمی کاران و هنرمندان در حال رشد افغانستان در خارج از این کشور پنداشته می شود.

اولین فیلم

دو روز قبل، اولین فلم رزمی از عباس علی زاده معروف به بروسلی افغانستان، بنام براتلی در شهر باکوی آذربایجان افتتاح شد.

عباس علیزاده به رسانه‌ها گفته است که “براتلی” یک فلم کمیدی است و او در نقش بروسلی در آن ظاهر شده است.

brat-lee2

عباس علیزاده در فلم “براتلی” در نقش بروسلی ظاهر شده است

دومین فیلم

قرار است تا چند ماه آینده دومین فلم آقای علی زاده در سینمای بالیوود به نام “بروسلی کا بروولی” نمایش داده شود. تا کنون جزئیاتی زیادی در باره این فیلم به رسانه ها درز نکرده است. اما ظاهرا این جوان افغان توانسته در نقش هایش خوب بدرخشد.

آغاز توجهات

عباس علی زاده سه سال پیش، پس از آن‌که عکس‌های پخش شده‌ی او در فیسبوک، توجه‌ی رسانه‌های داخلی و خارجی را جلب کرد ومورد توجه میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا قرار گرفت، شهرت زیادی یافت. او به خاطر شباهت و ژست‌های ورزشی اش با بروسلی رزمی کار اسطوره‌ای هالیوود، به شهرت جدی رسید.

bruce-lee1

عباس به خاطر شباهت و ژست‌های ورزشی اش با بروسلی، رزمی‌کار اسطوره‌ای هالیوود، به شهرت رسیده است

رزمی‌کار آماتور

عباس علی زاده ۵ سال کنگ فو چینی را به شکل آماتور در زیرزمین خانه اش با تماشاه‌ی فلم‌های بروس‌لی، آموخته و تمرین کرده است.

او در سال ۲۰۱۱ عکس های را در فیس بوک از خود گذاشت که دوستانش برایش بروس‌لی خطاب کردند. همین موضوع باعث شد که انگیزه اش برای ورزش های رزمی به سبک بروسلی بیشتر شود و با تمرین های زیاد توانست مهارت های ورزشی خود را بالا ببرد.

خانواده ۱۱ نفری

عباس علی‌زاده جوان ۲۴ ساله‌ای است که با خانواده‌ای ۱۱ نفری به شمول سه خواهر، ۶ برادر  و پدر و مادرش در غرب کابل زندگی نموده است. .خانواده اش اما حامی و پشتیبانش بوده اند

bruce-lee4

آقای علی زاده، کوچک‌ترین فرزند خانواده‌اش است

کوچک‌ترین فرزند

آقای علی زاده، کوچک‌ترین فرزند خانواده‌اش است. پدر عباس علی زاده به اثر سگته‌ی مغزی فلج شده بود و تا پیش از مشهور شدنش، هنر رزمی کنگ‌فو و ووشو را به شکل حرفه‌ای نیاموخت.

حامیان بزرگ

اما اکنون او حمایت کننده‌های مشهور پیدا کرده تا هنر رزمی کنگوفو را حرفه ای بیاموزد. در این میان دختر بروس‌لی و جکی چن از او اعلام حمایت نموده اند.

آروزی بزرگ

عباس علی‌زاده آرزو دارد که وارد دنیای سینمای هالیوود شود و براتلی از اولین گام‌های او برای ورودش به هالیوود پنداشته می شود.

brat-lee1

عباس علی‌زاده آرزو دارد که وارد دنیای سینمای هالیوود شود

شاید چهره عباس کپی برابر اصل بروس لی نباشد اما آرایش مو، حالاتی که به چهره می‌دهد و به طور کلی نمایش فنون کونگ فوی او، شباهت زیادی به بروس‌لی، بازیگر مشهور فیلم‌های رزمی و یکی از تاثیرگذارترین رزمی‌کاران قرن دارد.

جوان هزاره

عباس علی‌زاده که از قوم هزاره‌است. به این جهت، نام خود را در آغاز بروس هزاره تغییر داده بود؛ اما حالا در بین همه افغان‌ها از شهرت جدی برخوردار بوده و متعلق به افغانستان است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغان بازیگر بالیوود برات لی بروسلی بروسلی افغانی سکته مغزی عباس علی زاده قوم هزاره هالیوود

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید