۲۴ ساعت در افغانستان؛ از کشته شدن ۱۰۹ تروریست تا از بین رفتن ایستگاه رادیویی داعش

۲۴ ساعت در افغانستان؛ از کشته شدن ۱۰۹ تروریست تا از بین رفتن ایستگاه رادیویی داعش

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۱۸ / ثور ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

وزارت داخله افغانستان از کشته شدن ۳۴ جنگ‎جوی داعش و از بین بردن یک ایستگاه رادیویی به نام خلافت اسلامی در ولایت ننگرهار خبر داده است.

تا هنوز روشن نیست که در این عملیات نیروهای افغان در ننگرهار، ایستگاه رادیویی داعش تا چه میزانی آسیب دیده است. اما در گذشته نیز نیروهای امنیتی این کشور از انهدام ایستگاه رادیوی داعش در این ولایت خبر داده بودند. اما اندکی پس از توقف نشرات، این رادیو دوباره آغاز به کار کرد.

افراد وابسته به گروه داعش، دو سال قبل یک ایستگاه رادیویی را در ننگرهار به نام رادیوی خلافت ایجاد کرد و گفته می شود که این گروه از طریق این ایستگاه رادیویی اعلامیه های علیه دولت افغانستان منتشر می‎کرد و از جوانان می خواست که به این گروه بپیوندند.

از سوی دیگر مقام های ولایت ننگرهار گفته اند که در یک شبانه روز گذشته در ولسوالی نازیان و اچین این ولایت ۳۱ جنگجوی داعش کشته و ۳ تن دیگر زخمی شده اند.

با این حال، گفته می‌شود که، شام روز گذشته عبدالحسیب فرمانده گروه داعش در ولایت ننگرهار توسط نیروهای افغان کشته شده است.

ISK

در یک شبانه روز گذشته در ولسوالی نازیان و اچین ولایت ننگرهار ۳۱ جنگجوی داعش کشته و ۳ تن دیگر زخمی شده اند

ریاست جمهوری افغانستان، با تایید این خبر گفته است که عبدالحسیب یکی از فرماندهان مشهور گروه داعش در ننگرهار بوده که حمله بر شفاخانه نظامی سردار محمد داود خان، در کابل را طرح ریزی و اجرا کرده است.

گروه تروریستی داعش دو ماه قبل، بر شفاخانه نظامی سردار محمد داود خان حمله نموده، کارمندان و بیماران این شفاخانه را به رگبار بستند. در این حمله مرگبار بیش از ۱۰۰ تن کشته و زخمی شدند.

با این حال، حکومت افغانستان از یک ماه به این سو عملیاتی را  به نام “حمزه” در ولایت ننگرهار به هدف سرنگونی داعش راه اندازی کرده است.

به گفته مقام های محلی ننگرهار از آغاز این عملیات تا کنون دست کم ۷۰۰ تن از اعضای داعش کشته و زخمی شده اند.

۱۰۹ تروریست

هم‌زمان با این تحولات، مقام های وزارت دفاع افغانستان، از کشته شدن ۱۰۹ تروریست در یک شبانه روز گذشته در ولایت های مختلف این کشور خبر داده اند.

forces

وزارت دفاع افغانستان، همچنین از کشته شدن ۱۵ طالب به شمول دو تن از فرماندهان محلی این گروه در ولایت قندوز خبر داده است

مقام های این وزارت گفته اند که در نتیجه عملیات نظامیان افغان در ولایت های ننگرهار، لغمان، کاپیسا، پکتیا، غزنی، میدان وردک، قندهار، ارزگان، غور، قندوز، تخار، بدخشان و هلمند ۱۰۹ تروریست کشته و ۵۲ تن دیگر زخمی شده اند.

افراد وابسته به گروه داعش، در اچین ننگرهار هدف حمله نیروهای امنیتی افغان قرار گرفته که در نتیجه ۲۸ تن این گروه توسط نیروهای امنیتی این کشور کشته شده اند.

با این حال، ۱۶ عضو وابسته به گروه حقانی در ولایت پکتیا توسط نظامیان افغان کشته شده اند.

نیروهای امنیتی افغان با حمله بر شورشیان طالب، ۱۴ عضو این گروه را در قندهار، ۱۵ تن را در فاریاب و ۶ تن را به شمول ۲ تروریست خارجی در زیباک بدخشان کشته اند.

وزارت دفاع افغانستان، همچنین از کشته شدن ۱۵ طالب به شمول دو تن از فرماندهان محلی این گروه در ولایت قندوز خبر داده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان امنیت افغانستان تروریست خلافت اسلامی داعش طالبان عملیات‌های نظامی ننگرهار نیروهای نظامی افغان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید