روز خونین؛ داعش مسوولیت حمله انتحاری کابل را برعهده گرفت

روز خونین؛ داعش مسوولیت حمله انتحاری کابل را برعهده گرفت

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۱۳ / ثور ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

گروه داعش مسوولیت حمله انتحاری صبح امروز شهر کابل را برعهده گرفته است.

این گروه ادعا کرده است که در این حمله، ۸ نظامی آمریکایی را از بین برده است اما، سخن‌گوی نیروهای آمریکایی در افغانستان از زخمی شدن ۳ تن از این نیروها در حمله انتحاری صبح امروز کابل خبر داده است.

حوالی ساعت ۸ صبح امروز، یک حمله کننده انتحاری موتر حامل نظامیان خارجی را در ناحیه ۹ شهر کابل، در نزدیکی سفارت آمریکا هدف قرار داد. رسانه های داخلی از صدمه دیدن موتر این نظامیان و هم چنین چندین موتر غیرنظامی خبر داده اند که در حال عبور از محل انفجار بودند.

در همین حال وزارت داخله افغانستان صبح امروز گفته بود تمامی قربانیان این حمله، غیرنظامیان هستند. نجیب دانش سخن گوی این وزارت به خبرنامه گفت که در نتیجه این حمله انتحاری، ۸ تن جان باخته و ۲۵ تن دیگر نیز زخمی شده اند.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان این حمله را محکوم کرده و گفته است که “تروریستان می‌خواهند با انجام این حملات شکست‌های‌شان در جبهه‌های جنگ را پنهان کنند.”

داکتر عبدالله رییس اجرایی افغانستان نیز این حمله را محکوم کرده و آن را حمله ای “بزدلانه” خوانده که غیرنظامیان را هدف قرار داده است. او گفته است که این گونه حملات نمی تواند روحیه مردم و نیروهای امنیتی این کشور را تضعیف کند.

سال شکست داعش

این حمله در حالی صورت گرفته است که مقامات ناتو، سال جاری را سال شکست گروه داعش در افغانستان خوانده اند.

ویلیام سلاوین سخن گوی ماموریت حمایت قاطع ماه گذشته گفته بود که  “حملات زمینی و هوایی نیروهای افغان و ناتو در سال ۹۶ نیز با جدیت ادامه خواهد یافت و شکست این گروه در افغانستان هدف ماست.”

او به جنگ جویان این گروه در کشورهای سوریه و عراق که قصد ورود به افغانستان را دارند هشدار داده بود.

این سخن گوی ماموریت حمایت قاطع تاکید کرد که افغانستان مکان امنی برای گروه داعش نخواهد بود. او خطاب به جنگجویان این گروه گفته بود که “پیام ما به آن افراد گروه داعش که بعد از شکست در دیگر نقاط جهان به فکر آمدن به افغانستان هستند این است که در صورت ورود به افغانستان کشته و یا دستگیر خواهید شد.”

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آمریکا ارگ ریاست جمهوری افغانستان امنیت افغانستان حمله انتحاری داعش ریاست اجراییه کابل ناتو

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید