۲۴ ساعت در افغانستان؛ از تمرکز شورشیان بر غور تا نابودی ۳۲۳ تروریست در ننگرهار

۲۴ ساعت در افغانستان؛ از تمرکز شورشیان بر غور تا نابودی ۳۲۳ تروریست در ننگرهار

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۱۳ / ثور ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

مقام های محلی ولایت غور در مرکز افغانستان اعلام کرده اند که شورشیان طالبان ۱۳ عضو خانواده یک فرمانده محلی این ولایت را ربوده اند.

عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور، گفته است که این افراد از ولسوالی”دولینه” و روستای “فرارود” توسط افراد وابسته به گروه طالبان به منطقه سرتاجه منتقل شده است.

با گرم شدن هوا، افراد گروه طالبان از ولایت های دیگر به غور آمده اند و این ۱۳ عضو یک خانواده را با خو برده اند. افراد ربوده شده از نزدیکان یک فرمانده محلی به نام تاج محمد هستند.

به گفته سخنگوی والی غور تا کنون از سر نوشت افراد ربوده شده اطلاعی در دست نیست.

سال گذشته نیز، هم‎زمان با سفر رییس جمهور افغانستان به ولایت غور افراد وابسته به گروه داعش هشت غیرنظامی را از این ولایت با خود بردند.

با این حال، چند ماه قبل گروه داعش ۲۸ غیر نظامی را در این ولایت کشتند.

isk1

ولایت غور در مرکز افغانستان یکی از ولایت‌های عقب مانده و ناامن این کشور گزارش می‌شود

غور در مرکز افغانستان یکی از ولایت‌های عقب مانده، فاقد تسهیلات زندگی و نا امن افغانستان گزارش می شود. به گفته مقام های محلی، علاوه بر افراد گروه طالبان نیروهای وابسته به گروه داعش نیز در این ولایت فعال هستند و در بیشتر اوقات از غیر نظامیان، قربانی نیز گرفته اند.

 دو هفته گذشته

دفتر مطبوعاتی پولیس ننگرهار از کشته شدن ۳۲۳ تروریست در دو هفته گذشته در این ولایت خبر داده است.

عبدالرحمن رحیمی فرمانده پولیس ننگرهار، گفته است که در این عملیات که به صورت جداگانه و مشترک توسط نیروهای امنیتی افغان در دو هفته گذشته در این ولایت صورت گرفته است، ۳۲۳ تروریست کشته و ۱۳۳ تن دیگر زخمی شده اند.

۱۱۵ تن دیگر نیز به جرم های مختلف باز داشت شده اند.

آقای رحیمی افزوده است که در این عملیات ۴۱۲۰ جریب زمین کوکنار در ولسوالی های مختلف این ولایت توسط نیروهای امنیتی افغان تخریب شده است.

طالبان و افراد گروه وابسته به داعش در ننگرهار بیشتر در نبرد با نیروهای امنیتی افغان قرار دارند.

rahman-rahimi

عبدالرحمن رحیمی فرمانده پولیس ننگرهار

ننگرهار یکی از ولایت‌های نا امن در شرق افغانستان گزارش می‌شود که بیشتر ولسوالی‌های این ولایت تحت کنترول طالبان و جنگجویان داعش قرار دارد.

درگیری‌های درون گروهی طالبان-داعش از چندی به این سو در برخی از ولسوالی‌های ننگرهار ادامه دارد. روز گذشته ۲۷ تن از جنگجویان داعش در این ولایت توسط جنگجویان طالب کشته شدند. گروه طالبان نیز تلفاتی زیادی را در این درگیری‌ها در چند روز گذشته در این ولایت متحمل شده اند.

نابودی ۱۹ تروریست

هم‎زمان با این رویداد ها، مقام های وزارت دفاع افغانستان از کشته و زخمی شدن ۱۹ تروریست در یک شبانه روز گذشته در ولایت های مختلف این کشور خبر داده اند.

مقام‌های وزارت دفاع افغانستان گفته اند که در نتیجه عملیاتی نظامیان افغان که در ولایت های ننگرهار، کاپیسا، پکتیا، لوگر، قندهار، ارزگان، زابل، سرپل، تخار، بدخشان، کابل و هلمند صورت گرفته ۱۳ تروریست کشته و ۶ تن دیگر زخمی شده اند.

militants

به گفته مقام‌های وزارت دفاع ملی افغانستان، ۸ تن از جنگجویان طالب در نتیجه حملات نیروهای امنیتی در ولایت‌های ارزگان و میدان وردک کشته شده‌اند

افراد وابسته به گروه طالبان هدف حمله نیروهای امنیتی افغان قرار گرفته و در نتیجه آن ۴ تن در میدان وردک و ۴ تن دیگر در ارزگان کشته شده اند.

در همین حال، در کابل نیز ۸ رباینده توسط نیروهای امنیتی افغان بازداشت شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان تروریستان داعش شورشیان طالبان قندهار ننگرهار وزارت دفاع افغانستان ولایت غور

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید