۲۰ روز غیرحاضری؛ وظیفه ۴ عضو مجلس افغانستان برای نیم سال اول ۹۶ تعلیق شد

۲۰ روز غیرحاضری؛ وظیفه ۴ عضو مجلس افغانستان برای نیم سال اول ۹۶ تعلیق شد

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۲۳ / حمل ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

وظیفه ۴ نماینده مجلس افغانستان به دلیل حاضر نشدن در جلسات مجلس به تعلیق درآمد و این نمایندگان، تا ۱۰۰ روز آینده اجازه حضور در مجلس این کشور را نخواهند داشت.

احمد بهزاد نماینده هرات، فرشته انوری نماینده ننگرهار، پروین درانی نماینده کوچی ها و بشیر احمد ته ینج نماینده ولایت فاریاب، ۴ نماینده ای هستند که امروز از سوی مجلس به دلیل ۲۰ روز غیرحاضری پی هم، وظیفه شان به حالت تعلیق درآمده و حقوق و امتیازات شان نیز قطع خواهد شد.

محمد نذیر احمدزی معاون دوم مجلس نمایندگان به خبرنامه گفت که بر اساس تصمیم مجلس و به منظور جلوگیری از غیبت مداوم برخی نمایندگان، این تصمیم گرفته شده و این ۴ نماینده تا اجلاس بعدی مجلس یعنی تا ۱۰۰ روز دیگر اجازه شرکت در جلسات را ندارند و حقوق شان نیز پرداخت نخواهد شد.

Mp Haji Mohammad Nazir AhmadZai

محمد نذیر احمدزی معاون مجلس نمایندگان به خبرنامه گفت که بر اساس تصمیم مجلس و به منظور جلوگیری از غیبت مداوم برخی نمایندگان، این تصمیم گرفته شده است

به گفته آقای احمدزی هر دوره مجلس دارای ۱۳۵ روز کاری می باشد و تاکنون که ۳۵ روز از این دوره گذشته است، این نماینده ها ۲۰ روز پی هم، غایب بوده اند. آقای احمدزی می افزاید که این ۴ نماینده، اجازه حضور در این دوره از جلسات مجلس که تا پایان آن ۱۰۰ روز دیگر باقی مانده است را نخواهند داشت.

معاون دوم مجلس افغانستان می گوید، تصمیم مجلس در مورد تعلیق وظیفه نمایندگانی که از حضور در جلسات خودداری می کنند ادامه خواهد یافت و تا یک ماه آینده، نام افراد دیگری که در جلسات مجلس حضور نیابند نیز اعلام خواهد شد.

این تصمیم مجلس افغانستان پس از آن صورت  می گیرد که روز دوشنبه گذشته، هیات اداری مجلس اعلام کرد، نمایندگانی که به مدت ۲۰ روز پی هم، در جلسات حضور نداشته باشند، معاش و امتیازات شان قطع شده و در صورت نیاز وظیفه شان نیز به تعلیق درخواهد آمد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان غیبت وکلا مجلس نمایندگان نظیر احمدزی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید