20 گروه تروریستی؛ از طراحی حمله بیمارستان 400 بستر در پاکستان تا برکناری 1400 تن در وزارت دفاع افغانستان |
۲۰ گروه تروریستی؛ از طراحی حمله بیمارستان ۴۰۰ بستر در پاکستان تا برکناری ۱۴۰۰ تن در وزارت دفاع افغانستان

۲۰ گروه تروریستی؛ از طراحی حمله بیمارستان ۴۰۰ بستر در پاکستان تا برکناری ۱۴۰۰ تن در وزارت دفاع افغانستان

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۸ / حمل ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

مقامات وزارت دفاع افغانستان در کنفرانس خبری در کابل می گویند که جنگ در افغانستان ریشه در بیرون از مرزهای این کشور دارد و هم اکنون ۲۰ گروه تروریستی با حمایت نهادهای استخباراتی کشورهای منطقه در داخل خاک افغانستان با حکومت این کشور می جنگند.

این مقامات هم چنین حمله به شفاخانه ۴۰۰ بستر وزیر اکبرخان را حمله ای طراحی شده در پاکستان می دانند.

۲۰ گروه تروریستی

دولت وزیری سخن گوی وزارت دفاع افغانستان می گوید که ۲۰ گروه تروریستی در حال حاضر در مقابل حکومت این کشور می جنگند که از سوی استخبارات کشورهای منطقه حمایت می شوند.

او می گوید که این گروه های تروریستی در ۴ گروه عمده تقسیم می شوند که شامل گروه های تروریسی بین المللی، منطقه ای، پاکستانی و گروه هایی که در داخل افغانستان فعالیت دارند می شود.

به گفته او گروه های بین المللی شامل القاعده و طالبان و تروریستان منطقه ای، شامل گروه هایی از کشورهای چچن، ازبکستان، تاجیکستان و کشورهای عربی می شود.

دولت وزیری سخن‌گوی وزارت دفاع افغانستان

دولت وزیری سخن‌گوی وزارت دفاع افغانستان

لشکر طیبه، جیش محمد، لشکر جهنگوی و طالبان پاکستانی از گروه هایی هستند که سخن گوی وزارت دفاع آن ها را گروه های تروریستی پاکستانی می داند که در خاک افغانستان در حال جنگ با حکومت این کشور هستند. آقای وزیری از گروه هایی مانند شبکه حقانی به عنوان تروریستانی یاد می کند که از مخالفان حکومت افغانستان می باشند.

اما او تاکید می کند که هیچ کدام از این گروه ها در داخل افغانستان مراکز و پایگاه آموزشی ندارند بل که در آن سوی خط دیورند و در خاک پاکستان دارای پایگاه هستند.

سخن گوی وزیر دفاع افغانستان کشته شدن اسامه بن لادن رهبر القاعده، ملا عمر رهبر و ملا منصور از رهبران طالبان را شواهد روشنی از حضور تروریستان در خاک پاکستان می داند.

آقای وزیری از مقامات پاکستانی می خواهد که برای مبارزه با تروریزم با افغانستان همکاری صادقانه داشته باشند و به گروه های تروریستی اجازه فعالیت در کشورشان را ندهند.

در آن سوی مرز

هلال الدین هلال معاون امور استخبارات وزارت دفاع افغانستان می گوید که حمله به شفاخانه ۴۰۰ بستر وزیر اکبرخان در بیرون از مرزهای این کشور طراحی شده و تیم تحقیقاتی در مورد چگونگی این حمله، توانسته است به سرنخ هایی از شبکه های تروریستی که در این حادثه دست داشته اند، دست یابد.

آقای هلال می افزاید تحقیقات از افرادی که زمینه ساز حمله به شفاخانه نظامی ۴۰۰ بستر بوده اند ادامه دارد و نتایج آن در فرصتی مناسب بیان خواهد شد.

او در مورد میزان تلفات حمله تروریستی به این شفاخانه می گوید که برخی از زخمی ها به دلیل شدت جراحات جان داده اند که به این ترتیب، کشته شدگان این حمله به ۵۰ تن رسیده است.

در آخرین روزهای سال گذشته خورشیدی، مهاجمان مسلح به شفاخانه ۴۰۰ بستر وزیر اکبرخان در شهر کابل حمله کردند. این حمله، روز گذشته پای مسوولان ارشد امنیتی را به جلسه استیضاح مجلس کشاند اما نمایندگان پس از شنیدن پاسخ های این مسوولان، به آن ها رای اعتماد دادند و وزرای دفاع، داخله و رییس عمومی امنیت ملی را در وظایف شان ابقا کردند.

مبارزه با فساد اداری

مقامات در وزارت دفاع افغانستان وجود فساد اداری در بخش های مختلف این وزارت تایید می کنند اما می گویند که کاهش فساد در این نهادهای امنیتی، از اولویت های رهبری وزارت دفاع افغانستان است.

Helaluddin-Helal-Deputy-MoD

جنرال هلال الدین هلال معاون امور استخبارات وزارت دفاع از برکناری ۱۳۹۴ تن به جرم دست داشتن در فساد اداری خبر می دهد

دولت وزیری سخن گوی وزارت دفاع می گوید که “وجود فساد را رد نمی کنیم اما تلاش داریم تا میزان آن را پایین بیاوریم.”

جنرال هلال الدین هلال معاون امور استخبارات وزارت دفاع از برکناری ۱۳۹۴ تن به جرم دست داشتن در فساد اداری خبر می دهد. او می گوید این افراد که نزدیک به ۹۵۰ تن شان از افسران وزارت دفاع هستند، از وظایف شان برکنار شده و به مراجع عدلی و قضایی معرفی شده اند.

به گفته آقای هلال در این میان، ۱۴۱ تن به جرم فساد اداری و ۱۰۹ تن دیگر به جرم فروش سلاح و مهمات برکنار و بازداشت شده اند.

مقامات وزارت دفاع می گویند که برای آوردن اصلاحات و مبارزه با فساد اداری در این نهاد امنیتی متعهد هستند و تلاش های شان در این زمینه ادامه خواهد داشت.

در یک هفته گذشته

در همین حال دولت وزیری سخن گوی وزارت دفاع افغانستان می گوید که در یک هفته گذشته به طور متوسط در هر روز ۱۶ عملیات نظامی در این کشور صورت گرفته است. این حملات شامل ۴۱ حمله هوایی و ۷ عملیات شبانه می باشد.

Helmand-war

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که در عملیات های نظامی صورت گرفته در ولسوالی های سنگین، نادعلی، مارجه و گرمسیر در این مدت ۳۲۰ طالب کشته شده و نزدیک به ۲۰۰ تن دیگر زخمی شده اند

آقای وزیری با اشاره به وضعیت امنیتی در ولایت هلمند می گوید که در عملیات های نظامی صورت گرفته در ولسوالی های سنگین، نادعلی، مارجه و گرمسیر در این مدت ۳۲۰ طالب کشته شده و نزدیک به ۲۰۰ تن دیگر زخمی شده اند.

او هم چنین افزود که در جریان یک هفته گذشته ۳۳ داعشی در ننگرهار و ۷ تروریست ازبکستانی نیز در ولایت فاریاب از سوی نیروهای امنیتی این کشور کشته شده اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
20 گروه تروریستی ازبکستانی افغانستان القاعده تروریستان حمله بر شفاخانه 400 بستر طالبان لشکر جنگوی وزارت دفاع

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید