در آستانه ۱۳۹۶؛ از کشته شدن ۱۷ داعشی تا از بین رفتن ۳۳ شورشی در افغانستان

در آستانه ۱۳۹۶؛ از کشته شدن ۱۷ داعشی تا از بین رفتن ۳۳ شورشی در افغانستان

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۳۰ / حوت ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه

در آخرین ساعات سال ۱۳۹۵، نیروهای نظامی افغانستان گروه های تروریستی در ولایت های ننگرهار، هلمند، قندوز، پکتیکا و فاریاب هدف قرار گرفته اند.

مقامات وزارت دفاع افغانستان اخیرا گفته‌اند که تقویت نیروی هوایی این کشور، یکی از اهداف و برنامه های این وزارت در سال جدید خورشیدی است.

ننگرهار

عملیات نظامی نیروهای امنیتی علیه گروه داعش در ولایت شرقی ننگرهار هم چنان ادامه دارد. در دو ولسوالی اچین و کوت افراد وابسته به این گروه هدف حملات هوایی قرار گرفته اند که در نتیجه ۱۷ تن کشته شده اند.

گروه داعش در ولایت ننگرهار تمرکز زیادی داشته و در ماه گذشته با انجام عملیات شاهین ۲۵، هدف حملات نیروهای پولیس و ارتش افغانستان قرار گرفته است.

supertekano

عملیات نظامی نیروهای امنیتی علیه گروه داعش در ولایت شرقی ننگرهار هم چنان ادامه دارد

 هلمند

در ولایت هلمند در جنوب افغانستان هم گفته شده که ۴ تروریست در مرکز این ولایت یعنی شهر لشکرگاه هدف حملات هوایی قرار گرفته و کشته شده اند.

هلمند نیز یکی از ولایت های ناامن است که طالبان در آن حضور گسترده ای دارند و با تسلط بر برخی ولسوالی ها، یکی از تهدیدهای امنیتی جدی در این ولایت محسوب می شوند.

قندوز

حملات هوایی در ولایت قندوز نیز شورشیان را هدف قرار داده است. در این عملیات هوایی که  در ولسوالی دشت ارچی انجام شده، ۳ طالب کشته شده و چندین مرکز تجمع این گروه از بین رفته است.

قندوز در ماه میزان سال جاری با حملات گسترده طالبان روبرو شد و بخش هایی از این شهر به دست این گروه افتاد. از آن زمان تاکنون ناامنی و جنگ در ولسوالی های مختلف این ولایت هم چنان ادامه داشته است.

defense2

در نتیجه حملات هوایی نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی برمل ولایت پکتیا ۴ تروریست کشته شده است

پکتیکا

در ولایت پکتیکا نیز ۴ تروریست در نتیجه حملات هوایی نیروهای امنیتی افغانستان کشته شده اند. مقامات وزارت دفاع افغانستان می گویند که این حمله در ولسوالی برمل این ولایت صورت گرفته است.

فاریاب

یکی دیگر از ولایت هایی که نیروی هوایی افغانستان، تروریستان را هدف قرار داده است، ولایت ناامن فاریاب است.

مقامات وزارت دفاع افغانستان می گویند که در نتیجه حملات هوایی در ولسوالی خواجه سبزپوش فاریاب، ۲۲ تروریست کشته شده و ۱۳ تن دیگر زخمی شده اند.

فاریاب نیز در سال جاری شاهد ناامنی های گسترده بود. سقوط ولسوالی غورماچ این ولایت و نفوذ بالای طالبان در برخی دیگر از ولسوالی های فاریاب، یکی از نگرانی های امنیتی برای مردم و مسوولین محلی است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان جنگ با طالبان حملات هوایی خبرنامه داعش طالبان عملیات شاهین نیروهای امنیتی افغان ولایت فاریاب

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید