نسل نو افغانستان؛ شهرزاد اکبر در میان 800 رهبر برگزیده مجمع جهانی اقتصاد |
نسل نو افغانستان؛ شهرزاد اکبر در میان ۸۰۰ رهبر برگزیده مجمع جهانی اقتصاد

نسل نو افغانستان؛ شهرزاد اکبر در میان ۸۰۰ رهبر برگزیده مجمع جهانی اقتصاد

خبرنگار خبرنامه

عبدالله رحمانی
خبرنگار خبرنامه

۲۶ / حوت ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

شهرزاد اکبر رییس جامعه باز افغانستان روز گذشته در زمره ۸۰۰ تن از رهبران جوان جهانی زیر ۴۰ سال انتخاب شد. خانم اکبر یکی از جوانان افغان است که دانش‌آموخته دانشگاه آکسفورد می‌باشد و توانسته است در حدود شش سال حضور در افغانستان، فعالیت‌های چشم‌گیری انجام دهد.

انتخاب شهرزاد اکبر از افغانستان به عنوان یکی از این رهبران در یک جامعه ۸۰۰ نفری که ابتکاری از سوی مجمع جهانی اقتصاد است، در فضای رسانه‌های اجتماعی افغانستان به شدت خبرساز شد.

شهرزاد خبرساز

شماری زیادی از فعالان مدنی، سیاسی و فرهنگی افغان در فضای مجازی از این خبر به شدت خرسند شده و به شهرزاد تبریک گفتند.

لطف الله نجفی‌زاده مسوول شبکه طلوع نیوز در افغانستان ضمن تبریک به خانم اکبر او را رهبر قوی نسل خود، معرفی کرده است.

ولی الله رحمانی، رییس مرکز مطالعات استراتژیک کابل برعلاوه مبارک‌باد این انتخاب، خانم اکبر را رهبر جوان دیگری، برخواسته از افغانستان گفته است.

ارشاد احمدی معاون پیشین سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان و معاون دانشگاه آمریکایی افغانستان شهرزاد را استثنایی، الهام‌بخش و قدرتمند توصیف کرده است.

شهرزاد اکبر در میان ۹ رهبر جوان دیگر از جنوب آسیا و در مجموع ۸۰۰ تن از سراسر جهان، تحت عنوان رهبران جهانی جوان انتخاب شده که همه‌ساله برای پنج سال یک کلاس آن انتخاب می‌شوند.

این ابتکار از سوی مجمع جهانی اقتصاد راه افتاده است.

جامعه رهبران جهانی جوان

جامعه رهبران جهانی جوان، مجموعه‌ای از ۸۰۰ تن شخصیت‌های برجسته و اجتماعی می‌باشند که از زنان و مردان زیر ۴۰سال انتخاب می‌شوند. این رهبران کسانی اند که به عنوان نیروهای مثبت‌اندیش، برای ایجاد تغییرات خوب در جهان و مناطق شان، کار کنند. آن‌ها در عین حال در مقابل چالش‌های که در جوامع شان وجود دارد نیز می‌ایستند. با این ویژگی‌ها این رهبران انتخاب می‌شوند.

Shahzad Akbar (4)

شهرزاد اکبر در میان ۹ رهبر جوان دیگر از جنوب آسیا و در مجموع ۸۰۰ تن از سراسر جهان تحت عنوان رهبران جهانی جوان انتخاب شده است

مجمع جهانی اقتصاد برگزارکننده این جامعه رهبران جوان سازمان غیردولتی است که همه‌ساله در سویس برگزار می‌شود و حدود سه هزار تن از مهم‌ترین شخصیت‌های سیاسی، فکری، فرهنگی، تکنولوژیکی و اقتصادی در آن شرکت می‌کنند و مسائل بزرگ جهانی را مورد بررسی قرار می‌دهند.

در سال جاری یکی از شگفتی‌های این مجمع؛ گروه آرکستر دختران موسیقی افغانستان بود که برای چند روز، افغانستان تغییریافته را سرخط اخبار جهان ساخت.

در سال جاری انتخاب شهرزاد اکبر در زمرمه ۸۰۰ رهبر جوان جهان، در مجمع جهانی اقتصاد دومین شگفتی است که از افغانستان در طول کم‌تر از دو ماه به میان می‌آید.

در همین حال، خبرنامه نیز ماه گذشته در بازگویی زندگی خانم اکبر، به صورت مفصل به داستان آغاز و پیشرفت‌های او پرداخته و زندگی او را از جوزجان تا جامعه‌ی باز، بازگو کرده بود.

در این مورد: الگویی از ظهور نسل جدید زن افغانستان؛ شهرزاد اکبر در سفری از جوزجان تا جامعه باز

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
ارشاد احمدی افغانستان جامعه‌ی باز جنوب آسیا رحمانی رهبر جوان شهرزاد اکبر مجمع جهانی اقتصاد نجفی‌زاده

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید