سوگ‌واری هندو‌ و سیک‌های افغانستان بخاطر قربانیان شفاخانه 400 بستر |
سوگ‌واری هندو‌ و سیک‌های افغانستان بخاطر قربانیان شفاخانه ۴۰۰ بستر

سوگ‌واری هندو‌ و سیک‌های افغانستان بخاطر قربانیان شفاخانه ۴۰۰ بستر

خبرنگار خبرنامه

علی شیر شهیر
خبرنگار خبرنامه

۲۱ / حوت ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

شورای هندو‌باوران و سیک‌های افغانستان اعلام کرده‌اند که جشن معروف هولی را بخاطر حمله‌های اخیر انتحاری به‌خصوص حمله بر شفاخانه ۴۰۰ بستر کابل، برگزار نخواهند کرد.

راول سینگ، رییس این شورا در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشته است، «جشن هولی» که هرسال در ماه مارچ برگزار می‌گردید، امسال بخاطر حمله‌های اخیر در کابل از آن تجلیل نخواهد شد.

holi4

 

آقای سینگ در صفحه فیسبوک‌اش چنین نوشته است: ” شورای هندوباوران سیک‌های افغانستان «جشن هولی» مورخ ۱۳ مارچ، ۲۰۱۷ را به مناسبت سوگواری حمله‌های انتحاری اخیر، خصوصا حمله در شفاخانه ۴۰۰ بیستر سردار محمد داودخان را تجلیل نخواهد کرد. عرض تسلیت به تمام فامیل‌های محترمِ شهدا، شفای عاجل به مجروحین حادثه را از دربار خداوند متعال(ج) استدعا می نمایم. آمین”

جشن هولی یا جشن رنگ‌ها، یکی از بزرگترین جشن‌‍‌های سنتی هند است که همه ساله در آغاز فصل بهار براساس تقویم هندی برگزار می‌شود. بر اساس تقویم هندی امسال جشن هولی به تاریخ ۱۳ مارچ شروع خواهد شد.

در این جشن، در تمام هندوستان رخصتی عمومی است. در این مراسم بر اساس یک سنت قدیمی، اهالی هر منطقه با پاشیدن آب و رنگدانه‌های مخصوص به سوی یکدیگر و نیز اجرای موسیقی و رقص، به سرور و پای‌کوبی می‌پردازند.

holi1

جشن هولی در واقع یکی از عیدهای مهم مردم هند است که همه شهروندان هندی در آن شرکت می‌کنند. «جشن دیوالی» از عیدهای دیگر مردم هند می‌باشد که در آغاز فصل سرما برگزار می‌‌شود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان جشن هولی حمله انتحاری حمله بر شفاخانه خبرنامه راول سینگ سیک های افغانستان شورای هندوباوران کابل هند هندو

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید