در دیدار با فرماندهان ناتو؛ افغانستان بار دیگر خواستار نابودی لانه‌های تروریستان در پاکستان شد

در دیدار با فرماندهان ناتو؛ افغانستان بار دیگر خواستار نابودی لانه‌های تروریستان در پاکستان شد

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۴ / حوت ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه

مقامات افغانستان در دیدار با فرماندهان ناتو بار دیگر بر لزوم نابودی لانه های تروریستان در خاک پاکستان، تاکید کرده اند.

داکتر عبدالله رییس اجرایی افغانستان امروز(۴ حوت)، در دیدار با فرمانده عملیات مشترک ناتو در کاخ سپیدار، خواستار توجه و تمرکز به منظور از بین بردن لانه های گروه های تروریستی در آن سوی خط دیورند شده است.

آقای عبدالله در این دیدار گفته است که ” مردم افغانستان از سوی هراس افگنانی تهدید می شوند که ریشه ها و لانه های شان در آن سوی خط دیورند و در خاک پاکستان قرار دارد و باید برای نابودی آن توجه اساسی و جدی صورت گیرد.”

جنرال سلواتوری فرینا فرمانده ناتو نیز در این دیدار گفته است که آماده همکاری در تمام عرصه های نظامی با افغانستان هستند و به همکاری های شان در عرصه های آموزش و مشوره دهی به نیروهای افغان ادامه خواهند داد.

جریان دیدار دکتر عبدالله، رییس اجرایی افغانستان با جنرال سلفاتورى فراین، فرمانده مرکز مشترک عملیاتى ناتو / رسانه‌های اجتماعی

رییس اجرایی افغانستان در حالی به لانه های تروریستان در پاکستان اشاره کرده است که، نیروهای امنیتی افغانستان در ولایت های مختلف در حال نبرد با گروه های تروریستی هستند. گروه هایی که به باور مقامات این کشور از جانب پاکستان حمایت، تجهیز و آموزش داده شده و برای جنگ به افغانستان فرستاده می شوند.

کشته شدن ۶۰ تروریست در ۲۴ ساعت گذشته

در همین حال نیروهای امنیتی افغانستان از کشته شدن ۶۰ تروریست در ۲۴ ساعت گذشته در ولایت های مختلف این کشور خبر داده اند.

وزارت دفاع افغانستان در اعلامیه ای گفته است که این تروریستان در ولایت های ننگرهار، کاپیسا، لغمان، خوست، ارزگان، قندهار، فاریاب و هلمند کشته شده اند.

نیروهای وزارت دفاع افغانستان

نیروهای امنیتی افغانستان از کشته شدن ۶۰ تروریست در ۲۴ ساعت گذشته در ولایت های مختلف این کشور خبر داده اند

قندهار

در ولایت جنوبی قندهار، ۲۸ تروریست کشته شده و ۲ تن دیگر زخمی شده اند. گفته شده است که این افراد در بخش هایی از ولسوالی  میوند این ولایت، از سوی نیروهای امنیتی افغانستان هدف قرار گرفته اند.

ننگرهار در شرق

این ولایت که یکی از مراکز عمده تجمع و تمرکز گروه داعش است، هم چنان شاهد جنگ میان نیروهای امنیتی افغانستان و این گروه است. وزارت دفاع افغانستان گفته است که ۲۲ داعشی در این ولایت به شمول یکی از فرماندهان شان کشته شده و ۵ تن دیگر نیز زخمی شده اند.

به گفته مقامات این وزارت، در این عملیات ها که با حمایت نیروی هوایی همراه بوده است در ولسوالی های اچین، نازیان و ده بالا صورت گرفته است که گروه داعش در آن مناطق حضور دوامداری دارد.

ISIS

ولایت شرقی ننگرهار افغانستان یکی از مراکز عمده تجمع و تمرکز گروه داعش است

هلمند و کاپیسا

در ولایت نا آرام هلمند نیز درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان ادامه  داشته است. ۶ تن از طالبان در ولسوالی سنگین این ولایت که از مدتی قبل شاهد حملات پراکنده این گروه قرار دارد کشته شده اند.

وزارت دفاع افغانستان همچنین از کشته شدن ۲ تروریست  و زخمی شدن  ۳ تن دیگر در ولایت کاپیسا خبر داده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
24 ساعت گذشته افغانستان اوضاع امنیتی پاکستان دکتر عبدالله فرماندهان ناتو نابودی لانه های تروریستان ناتو

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید